Dnes je pondelok, 17.máj 2021, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovenka 32/2020

august 09, 2020 - 20:39
Nová Slovenka opäť prináša pútavé čítanie. Ponúkame vám zaujímavé rozhovory z oblasti šoubiznisu, ale aj netradičné príbehy. Nové vydanie týždenníka Slovenka kúpite už tento pondelok.
Foto: 
Výber z čísla: 
VÝBUCH v Libanone - profesor Krčméry len o vlások unikol tragédii
AFÉRA - kráľ na úteku Juan Carlos l. opustil svoju krajinu
Božidara Turzonovová & Jozef Adamovič - odpustila mu všetko

Prosba za zdravý rozum

Výbuch a potom ticho. Desivé ticho, ktoré ohromilo celý svet. V časoch vesmírnych výletov, keď „ideme“ obdivovať modrú planétu zhora, dolu v jej srdci miznú lesy a pralesy, topia sa ľadovce, vybuchujú bomby a úraduje ľudská ľahostajnosť a bezmocnosť. Podľa najnovších správ, za výbuchom v Bejrúte je pravdepodobne príbeh skonfiškovanej ruskej lode. V nasledujúcich dňoch sa dozvieme viac, ale podľa toho, čo vieme z prvých správ, za ľudskými životmi stoja peniaze... Veď ako inak – tie určujú chod sveta, aj našu pozemskú púť. A dokonca stoja aj za odchodom kráľa. Monarcha opustil vlastnú krajinu, lebo – asi v jeho nadštandardnom postavení – nemal dosť. „Ľuďom dajte moc a nevedia, čo so sebou...,“ povedal kedysi pred rokmi Jozef Adamovič po tom, ako si po slávnostnom odhalení tabuľky s jeho menom pred divadlom pohodlne sadol do kresla a začal s rozprávaním svojho príbehu, ktorý napriek tomu, že bol plný paradoxov a kríz, bol jeho a on rád o ňom rozprával. „... tak ja som si myslel,
že keď som dal ľuďom prácu, pomôžu mi, budú sa o statok starať. Nemohol som tam byť každý deň, a to ma stálo veľa!“ Skrátka, tí, ktorým dal dôveru, keď začal chovať kozy a myslel si, že tak ako jemu sa podarilo vyliečiť kozím mliekom, pomôže aj ďalším, ho oklamali a jeho ušľachtilé vízie skončili na peniazoch. Kradli sa peniaze, kradli sa kozy, tie, čo ostali, mnohé podľahli horúčke a herec pochopil, že ťahá za kratší koniec. Dôveruj, ale preveruj – hovorí múdre a staré príslovie. A dvojnásobne to platí v tomto svete. Vo svete, kde sú peniaze viac ako trón, viac ako skvosty arabského sveta, viac ako ľudské životy.

Viac ako zdravý rozum. Asi za ten treba prosiť najviac.

Pekný a bezpečný týždeň želá Mária Miková a redakcia Slovenky

- - Inzercia - -