Dnes je pondelok, 17.máj 2021, meniny má: Gizela
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Rozhovor s Jozefom Banášom: Čo mu covid dal a naopak vzal

február 19, 2021 - 14:01
Jozefa Banáša počas vianočných sviatkov dostal Covid-19 až na nemocničné lôžko. V rozhovore priniesol odpoveď na otázku, čo mu ochorenie dalo a naopak vzalo.
Foto: 
archív redakcie

Jozef Banáš je nepochybne jednou z najvýznamnejších osobností Slovenska. Narodil sa 27. septembra 1948 v Bratislave. Poznáme ho ako prozaika, dramatika, politika, diplomata. Zároveň je otcom známej moderátorky Adely Banášovej.

Podľa jeho slov sa celý svoj život venuje udržiavaniu mentálnej a fyzickej kondície. Avšak ani zdravý životný štýl nezabezpečil stopercentnú imúnnosť voči vírusu, ktorý oblieha svet. „Mohol som to chytiť nejak okolo Mikuláša... Ja som si tak hovoril, otužujem sa, zdravo sa stravujem, vonku som na vzduchu, žiadne stresy nemám. Čo sa mne môže stať?“  vysvetľuje Banáš.

Tvrdí, že počas svojho 9 dňového pobytu v nemocnici mal čas nad všetkým premýšľať a posunúť sa v rámci vnímania tejto choroby. I napriek tomu sa ale s niektorými opatreniami nestotožňuje: „Som pokornejší, ale zase stále hovorím, nie som pripravený ísť do tých absurdných opatrení, keď vidíte, že ľudia, povedzme v lese, behajú s rúškom na ústach, kde nikde nikoho niet. Ja to rešpektujem keď som v električke, v obchode, medzi ľuďmi v meste, ale nemyslím si, že toto je nejaké zmysluplné opatrenie.“

Viac sa dozviete v našom rozhovore, ktorý viedol Michal Bartek:

- - Inzercia - -