Dnes je sobota, 15.máj 2021, meniny má: Žofia, Sofia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čo nás naučila karanténa?

november 28, 2020 - 10:38
Rok 2020 od svojho začiatku priniesol obrovské zmeny v rámci celého sveta a nastavenia ľudí v ňom. Už niekoľko mesiacov nepočúvame nič iné ako Covid-19, negatívny, pozitívny, pribudlo 1000 nových prípadov atď. Čo nás ale tento režim naučil?
Foto: 
shutterstock.com

V prvej vlne sme boli nútení absolvovať dištanc, čo sa týka zgrupovania a hromadných stretnutí. Prakticky z nás urobili samotárov, ktorí sa pomimo svojej vlastnej najbližšej rodiny, či osôb zdieľajúcich spoločné obytné priestory, nesocializovali tak ako doposiaľ.

Poniektorých odsúhlasená karanténa dokopala k vylepšeniu figúry, čoraz viac ľudí sa objavovalo vonku na bicykloch, korčuliach, výletoch v prírode. Mali čas na seba a svoje vlastné koníčky, ktoré vzhľadom na okolnosti mohli plnohodnotne realizovať. Iní si zas našli nové záujmy a začali sa učiť novým veciam. V samotnej podstate možno tvrdiť, že z istej časti nám počiatočná karanténa priniesla aj celkom príjemnú zmenu v rámci osobného rozvoja.

250.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Koľkí z vás si počas obmedzení zvykli na samotu? Nie raz som sa stretla s názorom, že sme sa dosť odučili od akejkoľvek výraznejšej socializácie a odrazu, ako prišla možnosť uvoľnenia, nám vlastne pokoj od všetkého a všetkých ani neprekážal. Sme inteligentné bytosti. I keď nám niektoré veci sú proti srsti, pri dlhšom trvaní si na ne tak či tak zvykneme.

V neposlednom rade sme sa priučili trpezlivosti. Súčasne sa otvorili nové možnosti či už v rámci školstva, zdravotníctva a mnohých ostatných sektorov. Presunuli sme sa na platformu online sveta viac než kedykoľvek predtým. Spomenúť si na to, aký bol náš život pred pandémiou je v dnešných dňoch celkom ťažké. Pasujeme sa s ňou tak dlho až sa z toho stala rutina, no aj tak nie je nič nad starý dobrý systém.

- - Inzercia - -