Dnes je sobota, 08.máj 2021, meniny má: Ingrida
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Divadlo je moja druhá rodina

jún 01, 2020 - 16:00
Herec Marián Miezga je človek s množstvom protikladov. Do divadla Astorka ide aj Mestskou hromadnou dopravou, ale jazdu autom si vie tiež dobre vychutnať. Spolu so svojimi konškolákmi naskúšal ešte na VŠMU hru, ktorá má už viac ako štyristo repríz a obehol s ňou, spolu s ďalšími hercami, polovičku sveta. A keď poviem, že po meste jazdí na elektrickom bicykli či kolobežke, máte o ňom akú-takú predstavu.
Foto: 

Bratislavská Rača, kde ste sa narodili a vyrastali, je oblasť plná hroznových viničov, krásnej prírody a družných ľudí. Vnímali ste v detstve jej okúzľujúcu atmosféru? Žili ste niekedy aj mimo Slovenska?

My sme boli úplne normálna činžiaková rodina, ktorá nemala možnosť žiť mimo Slovenska. Mne úplne stačil štátny vinohrad, susedove čerešne,  marhule pod lesom a iné ovocniny v okolí. Asi preto malá predajňa Ovocia-zeleniny u nás pred domom dlho nevydržala.

Chodievali ste s rodičmi do blízkych lesov?

Malo to čarovnú atmosféru. Doteraz je to v mojej hlave ako krásny trezorový film. No a pomaly prichádza tá chvíľa kedy by som čaro toho filmu a atmosféry premietol mojim deťom. Už sa neviem dočkať, kedy s nimi trošku poprechádzam tie naše Malé Veľké Karpaty.

Kam dnes zavediete pre relaxáciu svoju štvorpočetnú rodinu?

Čoraz častejšie chodíme do prírody. Veľmi sa nám páči Podbanské a okolie, tiež príroda neďaleko Čavoja no a v poslednom čase nás upútali naše Karpaty z východzieho bodu Modry-Harmónie

V Divadle Astorka profesionálne pracujete aj so štvoricou vašich konškolákov. Skúste ich vystihnúť pár vetami. Róbert Jakab, Juraj Kemka, Lukáš Latinák.

Robo, keď sa do niečoho zahryzne, ide tvrdo za svojim cieľom, Ďuro, keď sa zahryzne, ide tvrdo, ale vždy s dobrým úmyslom. Luco, keď sa zahryzne, tak ide...je až nepochopiteľné, ako si vie niektoré zážitky zapamätať tak detailne.

V čom si najlepšie rozumiete?

To už vlastne neviem presne, ale určite to bude v práci. My štyria sme absolútne odlišní. Aj keď improvizujeme na danú tému, každému ide v hlave tak odlišný film v hlave, že keď sa to nakoniec pozliepa je z toho krásny pestrofarebný výsledok.

Ostatné sa dozviete z nášho rozhovoru v aktuálnom čísle týzdenníka Slovenka

- - Inzercia - -