Dnes je štvrtok, 13.máj 2021, meniny má: Servác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Keď sa žena zamiluje, žiari ako jadrový reaktor

máj 12, 2020 - 16:00
Herectvo a plachosť. To sú dve veličiny, ktoré zdanlivo do seba vôbec nezapadajú. Táňa Pauhofová je však natoľko širokospektrálna, že aj tieto dve roviny sa u nej prejavujú nielen v životnom, ale aj profesionálnom, dramatickom majstrovstve.
Foto: 

Jemná žena, ktorá hereckým kúzľom očarí mladého kňaza, ale aj kurtizána či jedna z Troch sestier. Miluje prostredie v ktorom žije aj najbližších ľudí okolo nej. A v neposlednom rade miluje herectvo.

Ako by ste sa charakterizovali?

Všetko možné mi práve zišlo na um, ale stále by to nebolo kompletné – mám v sebe všetko.

Od ranného detstva až podnes ste prešli už určite nie krátku hereckú púť. Čo sa vám na nej páčilo a na čo by ste najradšej zabudli?

Zabúdať nechcem, aj to nepekné ma robí sebou samou a malo určite zmysel. Všetko by som si chcela pamätať, ale rozum prirodzene vypúšťa, aby som mohla stále objavovať a byť prekvapená. 

Súdne lekárstvo v ktorom ste chceli pracovať, má od hereckej profesie veľmi ďaleko, kedy padlo rozhodnutie ísť na VŠMU? 

V maturitnom ročníku, ako výsledok dlhodobo potlačovaného vzdoru, ktorý som nedokázala pretaviť inak. Moja voľnočasová aktivita, ktorá bola v tejto miere vítaná, sa tak stala mojou cestou. Som za ňu - napriek všetkému, čo ma k tomu nepredurčuje - nesmierne vďačná. 

Od sladkej a zvodnej Manon Lescaut v Slovenskom národnom divadle, za ktorú ste dostali Ocenenie Dosky 2006, ste prešli postavami hermetických žien, auotoritatívnych manažérok až po úlohy vysoko ženského nastavenia. Dosť veľa na to, aby vám niekto pripisoval plachosť ako sa to robilo donedávna? Nakoniec – plachá môžete byť aj keď ste slávna. Je to tak? 

S tou “slávou” je to veľmi ošemetné. Slávna sa cítim, keď sa mi podarí z bezlepkového kysnutého cesta, spraviť dobre bratislavské rožky. Alebo keď zasadím mrkvu a ona vyklíči.. Inak naozaj nežijem nejakú slávu, moja práca prirodzene vyvoláva pozornosť. Niekedy milú, láskavú, obohacujúcu, inokedy takú, ktorú by ste nepriali ani úhlavnému nepriateľovi. Ale asi to všetko k tomu patri, aby sa veci zharmonizovali. Áno, Táňa je plachá. Veľmi. V bezpečnom a príjmajúcom prostredí ale ožívam a otváram sa. Často aj cez svoje postavy. 

Táňa Pauhofová je veľmi príjemná, žiarivá a nežná bytosť a v rozhovore pre týždenník Slovenka nám o sebe prezradila ešte viac

- - Inzercia - -