Dnes je štvrtok, 13.máj 2021, meniny má: Servác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nepotrebujem ísť na istotu

apríl 27, 2020 - 18:38
Krásna pre mužov, empatická pre ženy, zodpovedná a láskyplná pre deti. To je filmová, divadelná a dabingová herečka Henrieta Mičkovicová.
Foto: 

Henrieta Mickovičová je žena, ktorá vidí súvislosti aj v tom čo sa deje s dnešným svetom. Enviromentalistika jej nie je cudzia a vždy sa dajú nájsť pravidlá, ktoré môžu zmeniť náš život k lepšiemu. Keď sa stretnete s Henrietou, usmievate sa, akoby na vás svietilo slnko. Má dve deti.

Ako sa máte v týchto pohnutých časoch?

Dobre, som zdravá aj celá moja rodina a to je teraz  najdôležitejšie. Je to veľmi zvláštne obdobie, ale akoby prinieslo do domácností viac harmónie a pokoja. Trávime spolu omnoho viac času.

Herectvo je výzva alebo obetný baránok, ktorého kladiete na váš stôl plný všehochuti?

Mám pocit, že moja práca sa skumulovala s mojou záľubou. To je veľmi príjemné. Kým si však človek zlíže čerešničku na torte, musí urobiť kopec roboty, ktorá nemusí pôsobiť v danom momente najzáživnejšie. Nájsť si najzaujímavejší objekt, na ktorý sa zameriate a vyselektovať ho z množstva iných príchutí, je tiež cesta ktorou ma baví kráčať od začiatku. Každé zamestnanie si vyžaduje veľa pokory, herectvo nevynímajúc. Jeho súčasťou je aj premýšľanie, vzdelávanie sa, stále je na čom pracovať. 

Čo bolo reálne, z pohľadu zrelej ženy, najlepšie rozhodnutie vášho života?

Vyhýbam sa prívlastkom najlepší a najhorší, pretože mi signalizujú, niečo má limity. Celý môj život vnímam ako cestu s lepšími a či horšími udalosťami, ktoré sa v ňom dejú. Som typ, čo sa učí aj na svojich chybách a musím si tou cestou prejsť. Niekomu to trvá dlhšie a niekomu kratšie. Ale rozhodne som šťastná, že sa mi podarilo byť dvojnásobnou matkou, mám vzťah a čas a venujem sa tomu čo ma napĺňa. Či už je to práca alebo rodina.

img_4933.jpg

Foto: 
Maroš Ďatko

Mali ste už syna v pubertálnom veku, keď ste priniesli domov malú dcérku Eshter. Ako zareagoval?

Veľmi dobre. Nevídali sa často, pretože David žil dlho v zahraničí, ale vždy keď prišiel, Eshter, sa na neho veľmi tešila. Je pre mňa dôležité, že jeden druhému rozumejú.

Ako sa Henriete Mičkovicovej darí skĺbiť kariéra a materstvo a čo ju v živote posúva dopredu si prečítate v aktuálnom vydaní týždenník Slovenka

- - Inzercia - -