Dnes je štvrtok, 13.máj 2021, meniny má: Servác
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Modelka a vizážistka Mirka Fabušová: Pracovné možnosti aj úspechy za mnou prišli samé

október 25, 2020 - 15:32
Mirka Fabušová sa v minulosti zúčastnila súťaže Miss Universe. Dnes je z nej nielen úspešná modelka a návrhárka vlastnej kolekcie oblečenia, ale tiež skvelá vizážistka. Vďaka dokonalému výzoru je na každej spoločenskej akcii neprehliadnuteľná a pre ľudskosť i pokoru medzi priateľmi veľmi obľúbená.
Foto: 

Ideál krásy pre mňa neexistuje. Krása - všetko to, čo lahodí zraku a vzbudzuje obdiv, vyvoláva nadšenie. Krása je dobro. Dobro konajúci človek by mal byť šťastný a ten, kto je šťastný, žiari a je krásny. Volá sa to čaro osobnosti. 

Kedy ste zistili, že sa chcete pohybovať práve v tejto oblasti a máte šancu v obrovskej konkurencii krásnych modeliek uspieť?

Už ako malá som túžila po účasti v súťaži Miss. Veľa ľudí si neuvedomuje, aká je to drina. Mňa vždy bavilo byť súčasťou niečoho, kde sa vytvárajú pekné veci. Na prázdnom mieste vzniknú úžasné dekorácie, scény, krásne mólo, z kusov handier zas originálne modely. Z bežne vyzerajúcich žien sa stanú očarujúce dámy. Tejto práci som odovzdala dušu a i to mi pomohlo v konkurencii obstáť a uspieť.

Čo je pre vás pri rozhodovaní sa o tom, akú pracovnú ponuku prijmete, najdôležitejšie?

Kedysi to boli určite financie, dnes si môžem chvalabohu vyberať a je to taký komplexný balíček. Pracujem najmä s ľuďmi, ktorým nechýba pokora, majú srdce na správnom mieste a dokážu moju prácu oceniť.

ff.jpg

Foto: 
Instagram

Pôsobíte veľmi suverénne, koniec koncov, na svoje úspechy môžete byt právom hrdá. Aké vlastnosti, okrem priebojnosti, sú pre vás typické?

Hrdá som. No paradoxne, priebojnosť medzi mojimi vlastnosťami nefiguruje, skôr trpezlivosť. Naozaj musím povedať, že za mnou pracovné možnosti, a s nimi spojené úspechy, prišli samé. No čo je rovnako dôležité, musíte byť taká dobrá, aby si vás všimli aj ostatní.

A ak by sme sa zamerali na vašu fyzickú stránku, čo sa vám na sebe najviac páči?

Spokojná som najmä s tým, že som zdravá. Ale oči sú takým oknom do duše a tie mám podľa mňa nádherné.

Pokiaľ by ste si mohli vyskúšať akúkoľvek zmenu imidžu s možnosťou vrátiť ju späť, čo by to bolo?

Asi strih a farba vlasov. Na to mi však stačia parochne a okamžite viem, že do žiadneho experimentu nepôjdem.

O tom, že ste úspešná žena, niet pochýb. Prezraďte nám, ako sa udržiavate vo forme.

Ľudia, ktorí ma poznajú, dobre vedia, že na to, čo mám na tanieri, veľmi nepozerám. Milujem pizzu, cestoviny, víno, dezerty, ktoré si často aj sama pripravujem. Na čo ale kladiem dôraz je pohyb. Joga, chôdza, drepy, sklapovačky, posilňovňa ... bez pohybu by som bola stratená.

Dopomohli by ste si k dokonalosti aj invazívnym estetickým zákrokom? Aký máte vo všeobecnosti názor na estetické procedúry?

Áno, už som si dopomohla. Šikovné ruky lekárov dokážu rýchlo a efektívne odstrániť nedostatky, ktoré ženám na sebe prekážajú, prípadne neinvazívne pozastaviť prirodzený proces starnutia či doťuknúť malé chybičky krásy.

ff2.jpg

Foto: 
Instagram

Aký máte vzťah k médiám a akú najväčšiu hlúposť ste sa o sebe dočítali?

Proti médiám ako takým nemám vôbec nič. Robia si svoju prácu a ľudia to doslova "žerú". Dávajú ľuďom hlavne to, čo oni chcú. Škandály, trapasy, nedokonalosti, rozpady vzťahov. Neraz to ľudí utvrdí, a možno i svojím spôsobom ukľudní, že to všetko sa deje aj známym osobnostiam. Treba si ale viac žiť svoj život, byť prajný a tešiť sa z úspechu toho druhého.

Internetové diskusie vedia byť poriadne kruté. Máte nejaký zaručený tip na to, ako sa vysporiadať so závisťou?

Diskusie nečítať. Každý máme okolo seba určite dôveryhodnejších ľudí na kritiku, ktorá nás aj niekam posunie. Ľudia dokážu závidieť všetko (ako sa hovorí – aj veľký nos medzi očami). Ja som prajná, a preto verím, že mi je a bude dopriate.

Presuňme so trochu k mužom. Nedostatkom nápadníkov určite netrpíte, no čím vás spoľahlivo odradí každý chlap?

Odradí ma, ak je muž do seba zahľadený viac, než je zdravé. Rovnako muž, ktorý viac rozpráva, než koná. A odradí ma tiež muž, ktorý ponižuje, uráža ženu a dookola jej niečo vyčíta.

Ak si predsa len nájdete čas na oddych, ako ho trávite?

Častokrát doma, napríklad pečiem, maľujem obrazy, venujem sa svojej kolekcii a fanúšikom. Ale najviac ma dobíja energiou cestovanie a joga.

Venujete sa tiež vizáži. Líčili si už množstvo známych osobností. Ako sa vám s nimi spolupracuje?

Úžasne!!! Mohla by som vymenovať niekoľko mien, ktoré ma milo prekvapili a doteraz sme zostali v kontakte.

Aký štýl make-upu preferujete vy?

Milujem výrazné očné linky a červený rúž. No vo všeobecnosti je základom krásna, zdravá pleť, ktorú dosiahneme každodennou, dôkladnou starostlivosťou. Tú potom stačí iba farebne zjednotiť, zvýrazniť líčka, obočie, mihalnice, na pery naniesť trochu „šťavy“ a nezabudnúť na úsmev.

Existuje v rámcislovenského šoubiznisu žena, ktorá je vaším vďačným objektom na rôzne líčiace experimenty? 

Väčšinou sú to stále klientky, ktoré majú chuť zaexperimentovať. Každá z nich obvykle príde a povie: „Tak, ako to ty vieš Miruška – urob ma za peknú.“ A tá dôvera je pre mňa najviac!

fab.jpg

Foto: 
Instagram

- - Inzercia - -