Dnes je pondelok, 17.máj 2021, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zásnuby očami Jozefa Banáša: O Adelinu ruku ma nikto nežiadal!

február 21, 2017 - 14:04
Ako vníma verejné zásnuby svojej populárnej dcéry, moderátorky Adely Banášovej, sympatický spisovateľ Jozef Banáš? Na celú vec má jasný názor,
Foto: 

Ako ste vnímali, keď ste sa dozvedeli, že Adela prijala prsteň a bude svadba?

Myslím, že Viktor je fajn, taký muž činu. Pevne verím, že im to vyjde. Keď už toto urobil, tak niet cesty späť... (smiech)

Neprekvapil vás fakt, že sa celý akt udial pred televíznymi kamerami?

Je mi to sympatické, no Viktor ešte neprešiel cez rodičov. Ja keď som moju manželku žiadal o ruku, tak som rovno k svokre nastúpil. Ešte prekonal len prvú prekážku... (smiech)

Aké boli pocity otca, ktorý bude vydávať dcéru? Boli ste dojatý?

Ale tak dojatý... Nebude to prvýkrát v našej rodine, staršiu dcéru sme už vydali. Adela je dospelý človek, ktorý o svojom živote rozhoduje sám. My ju už len sledujeme a fandíme jej.

Prečítajte si tiež: Adela Banášová je zasnúbená: Viktor Vincze ju požiadal v priamom prenose o ruku!

Bavili ste sa niekedy s Adelou na tému manželstva?

O týchto veciach ona debatuje skôr s mamou alebo sestrou. Čo už budete hovoriť tridsaťšesťročnému človeku? Tento rok to bude štyridsaťpäť rokov, odkedy sme s mojou ženou manželia a poznáme sa štyridsaťsedem rokov, takže... Nás môžu voziť v maringotke po Slovensku a ukazovať, ako má vyzerať dlhoročný vzťah. (smiech) V tom manželstve je vždy žena kľúčová. Ja mám pocit, že naša mama Adele, a Viktorova mama Viktorovi, veľmi dobre poradia.

S Viktorom, budúcim zaťom a manželom vašej dcéry, sa poznáte. Ako na vás pôsobí?

Myslím, že Viktor je chlapec, ktorý má aj širší záber, nielen úzky moderátorský, a je to naozaj veľmi vzdelaný mladý muž. Už sme sa spolu niekoľkokrát bavili na rôzne témy... Nech len Adela má partnera, s ktorým sa má o čom rozprávať.

jvgf.adela_vincze_zasnuby_jpg.jpg

Foto: 
screen/telerano, markiza

Stretli ste sa už aj s rodičmi budúceho zaťa?

S Viktorovými rodičmi sa poznáme, stretli sme sa raz v spoločnosti, no veľmi sme sa nezhovárali. Sú to však veľmi sympatickí ľudia. Naozaj.

Je nejaká rada, ktorú ste dali Adele do manželstva, alebo ste spolu ešte neboli od zásnub?

Správa o dcériných zásnubách ma zastihla v Káhire, kde som bol na literárnom festivale.  Od návratu som s Adelkou ešte nebol. Myslím si, že je v Prahe alebo mimo Slovenska... Viete, tie decká si dnes robia, čo chcú. Rodičov už nepotrebujú tak ako kedysi... (smiech)

Tešíte sa na svadbu? Aj v živote otca je to veľký deň.

Samozrejme, že sa teším. Veľmi sa teším.

Viac sa dozviete v aktuálnom čísle SLOVENKY č.8