Dnes je streda, 26.január 2022, meniny má: Tamara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zmenu ústavy si Fico podľa Sulíka rozmyslel

október 21, 2011 - 14:56
Hovorca Smeru-SD Erik Tomáš Sulíkovu informáciu nepotvrdil.
Foto: 

Predseda Smeru-SD Robert Fico si rozmyslel podporu zmene Ústavy SR, informoval dnes novinárov šéf SaS Richard Sulík. Zmenu postoja si Sulík nevie vysvetliť, neoficiálne informácie hovoria o tom, že Fico si postoj rozmyslel po tom, čo sa bývalá koalícia dohodla na opätovnom vyslovení dôvery vláde Ivety Radičovej (SDKÚ-DS). Sulík potvrdil, že takýto „plán B“, teda opätovná podpora Radičovej, platí.


Personálne zmeny vo vláde sa podľa lídra SaS napokon neudejú. „Dovládne tak, ako začala,“ povedal. Výmenou za podporu vláde sa SaS podarilo dohodnúť s bývalými koaličnými partnermi na zrušení imunity, koncesionárskych poplatkov, skončiť majú povinné gastrolístky pre zamestnancov aj zdravotné odvody pre ľudí bez príjmu. „Toto sú pre nás dôležité veci a my za to nenecháme našich bývalých partnerov v štichu, aj keď by si to zaslúžili,“ poznamenal.


Zmenu ústavy Fico navrhol po tom, čo sa bývalá koalícia nevedela dohodnúť na tom, ako postupovať po nevyslovení dôvery Radičovej vláde. Ústava v takomto prípade uvádza, že prezident vládu odvolá, nespomína však poverenie odvolaných členov vlády vedením rezortov do predčasných volieb. Práve toto mala umožniť zmena ústavy. Sulík stále nevylučuje, že Fico zmenu ústavy podporí. „Bude dôležité, ako sa vyspí, keď už sa o tom bude hlasovať v parlamente,“ podotkol.

Autor: SITA
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

- - Inzercia - -