Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Upratovanie, ktoré baví aj mužov

január 06, 2015 - 10:20
Upratovanie. Viete, koľkým ženám sa pri vyslovovaní tohto hesla zježia všetky chlpy? A pritom by to mohlo byť také jednoduché.
Foto: 
Pamätáte si ešte, aký boom spôsobili kuchynské roboty? Ženy zrazu pochopili, že kysnuté cesto alebo plnku za nich môže vyšľahať aj „niekto iný“, ony sa zbavia kŕčov v rukách a môžu mať viac času na dôslednejšiu prípravu inej dobroty, či na iné pokojné vypitia kávy. A umývačka riadu? Dnes ju ma asi každá tretia domácnosť! Posledné roky sme svedkami veľmi podobnej život uľahčujúcej revolúcie, a to revolúcie v upratovaní. Robotický vysávač sa pomaly začal udomácňovať aj v obydliach Slovákov. Tí, ktorí ho už majú, rýchlo pochopili, že investícia do robota, ktorý uprace za vás, je zároveň investícia, do ešte väčšieho kúska voľného času, stráveného, povedzme, s rodinou. Trh ponúka množstvo typov robotických vysávačov, dostupných v rôznych cenových hladinách. Vlajkovou loďou v kategórii robotických vysávačov však naďalej ostáva iRobot Roomba série 800. S novou patentovanou technológiou AeroForce odstráni až o päťdesiat percent viac prachu, nečistôt a dlhých vlasov oproti predchádzajúcim modelom. Vysoko efektívny motor v spojení s batériou XLlife zvyšuje v Roombe 880 sací výkon oproti ostatným sériám až 5-násobne. Navyše nové hlavné kefy sú odolné voči namotávaniu vlasov a nevyžadujú takmer žiadnu údržbu. 
 
 
A teraz umyte!
Povysávali ste, ale ešte by to chcelo poumývať dlážky? Najnovší iRobot Scooba 450 túto špinavú prácu hravo a pritom perfektne urobí za vás! Je to jediný  robotický pomocník na trhu, ktorý umýva dlážky. Prepracovaný čistiaci systém s troma fázami umývania hravo vyčistí dlaždice, linoleum a pevné podlahy. Na rozdiel od umývania vlhkou handrou alebo mopom Scooba oddeľuje znečistenú vodu v samostatnom zásobníku a na umývanie používa výlučne zmes čistej vody so špeciálnym čistiacim prostriedkom iRobot Scooba Hard Floor Cleaner, čím zničí až 99,3 percenta bežných domácich baktérii. 
 
Autor a foto: Praktická Slovenka, irobot, Thinkstock

- - Inzercia - -