Dnes je sobota, 21.máj 2022, meniny má: Zina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Unikátna kniha kníh

október 01, 2010 - 14:59
V týchto dňoch vychádza kniha kníh. Malá biblia je zmenšenou verziou exkluzívnej Zlatej biblie, ktorá pred rokom vyšla v limitovanom náklade a vzbudila na Slovensku veľký rozruch. Vypredala sa za neuveriteľných 6 dní a podobný záujem sa predpokladá aj pri Malej biblii. Jej grafické spracovanie, obsah a použité reprodukcie iluminácií sú rovnaké ako v Zlatej biblii, vďaka čomu sa tiež môže stať rodinným pokladom.
Foto: 
Bohato ilustrovaná Malá Biblia obsahuje kompletný text Starého aj Nového zákona. Takmer 300 reprodukcií iluminácií na 1072 stranách odhaľuje brilantnosť knižného umenia mnohých stáročí. Nájdete tu reprodukcie z historických kníh, od Svätováclavskej biblie, najstaršieho nemeckého rukopisu, až po Neapolskú bibliu s jej ohromným obrazovým bohatstvom.

Malá Biblia je spracovaná najmodernejšími tlačiarenskými výrobnými metódami, čo zaručuje jej kvalitu a dlhú životnosť. Celá je šitá v tvrdej väzbe s oblým chrbtom. Každý kus je balený do fólie a vložený do škatule, ktorá spĺňa ochrannú funkciu.

Toto jedinečné bibliofilské umelecké dielo je síce neobsahuje pozlátené doplnky, zlatorez a zlatotlač, no oproti Zlatej biblii je cenovo dostupnejšia pre širší okruh záujemcov. Reprodukcie  krásnych iluminácií sú dôkazom majstrovstva umelcov minulých stáročí, aj preto sú starostlivo uschované v trezoroch Rakúskej národnej knižnice.

Biblia je najprekladanejšou a najpredávanejšou knihou na svete. Na Slovensku dlho chýbala Biblia, ktorá by mohla byť ozdobou rodinných knižníc. V roku 2002 vyšla Biblia s pôsobivými ilustráciami Gustava Dorého. Pre veľký záujem vyšla táto Biblia v roku 2006 v novom prevedení. Nová grafická úprava a pozlátené kovové razidlo na obálke knihu ešte viac zatraktívnili.

Pozrite si ukážky jedinečných ilustrácií v Malej biblii.

Zdroj: Ikar

- - Inzercia - -