Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Balet na populárne piesne? My hovoríme áno!

január 01, 2016 - 19:52
Balet aj klasickú hudbu, na ktorú sa tancuje, považujú mnohí ľudia za umenie minulosti. Stále sa však nájdu takí, ktorí im dokazujú pravý opak. Či už ide o tanečníčky twerkujúce na Dvořákovu Deviatu symfóniu, alebo o baletky a baleťákov, ktorí pre zmenu tancujú na modernú hudbu, tieto netradičné spojenia sú prinajmenšom zaujímavé. Presvedčili by vás Erina, James a Sergei, aby ste navštívili klasické baletné predstavenie plné kostýmov a vážnej hudby?
Foto: 

Pieseň Bohemian Rhapsody legendárnej britskej rockovej kapely Queen tento rok oslávila 40. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti ukázali tanečníci Anglického národného baletu Erina Takahashi a James Forbat, že skladba je napriek svojmu veku nestarnúca rovnako ako ich tanečné umenie.

Pieseň, ktorá zvykla znieť vo vypredaných koncertných sálach, je teraz vynikajúcou sprievodnou melódiou pre tanec v malej baletnej sieni. Video, ktoré sa na internet dostalo pred šiestimi dňami, videlo už viac ako 900-tisíc ľudí.

 Ďalší tanečník, ktorý sa snaží balet presláviť pomocou modernej hudby, je Ukrajinec Sergei Polunin. Ten sa vďaka svojmu tancu na pieseň Take Me to Churchod írskeho speváka Hoziera dostal do talkshow Ellen DeGeneres a tiež na stránky britského Vogue.

Vychutnajte si unikátne spojenie aj vy. Videá nájdete v galérii pod článkom.

Queeen - Bohemian Raphsody

Queen - Bohemian Rhapsody Reinterpreted - English National Ballet (Full Performance)

Sergei Polunin - Take me into Church

Sergei Polunin, "Take Me to Church" by Hozier, Directed by David LaChapelle

- - Inzercia - -