Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Krajšia postava na last minute? Vyskúšajte tieto procedúry

júl 03, 2022 - 16:00
Radšej pár hodín hanby na pláži, než mesiace odriekania si. Anekdota, ktorá pobaví, no s realitou má spoločné málo. So začiatkom dovolenkovej sezóny sa mnohí z nás trápia kvôli nedokonalostiam postavy. V prípade žien ide najčastejšie o celulitídu, strie či pigmentové škvrny, mužom nie sú ľahostajné nadbytočné tukové bunky v okolí brucha a nadmerné ochlpenie. Dobrou správou je, že existujú spôsoby, ako sa na dovolenke cítiť sebavedomejšie, a teda aj dobre vyzerať.
Foto: 
shutterstock

Žijeme v dobe porovnávania sa. Neustále sme konfrontovaní s dokonalosťou na sociálnych sieťach, v časopisoch, na televíznych obrazovkách. Realita je pritom častokrát úplne iná než to, čo sa k nám vo výsledku dostane. Napriek tomu naše sebavedomie môže utrpieť zopár bolestných rán. Leto je práve tým obdobím, keď sme nútení odhaľovať sa viac než obvykle, a preto si viac všímame svoje nedokonalosti. Samozrejme, všetko je vecou pohľadu a nadhľadu, no spevnené stehná alebo bruško, to poteší každého z nás. „Leto je skutočne ročným obdobím, v rámci ktorého klienti vyhľadávajú procedúry súvisiace s telom a formovaním postavy viac než počas tých ostatných. Vysoký záujem je o epiláciu nadmerného ochlpenia, redukciu tuku, odstránenia celulitídy či minimalizovanie strií. Ženy často trápia aj pigmentové škvrny na pleti, ktoré sú dôsledkom nedostatočnej ochrany pred slnečným žiarením a tiež jazvy po akné,“ hovorí estetický lekár Erik Horeháj z Mousse Clinique.

Nie je vlna ako vlna

Drastické diéty nie sú riešením, napáchať môžu viac škôd než osohu. Dôležité je zaujímať sa o svoje telo a zdravie po celý rok. Lekári vždy apelujú na striedmosť a prevenciu, no dnes sú dostupné procedúry a neinvazívne metódy, ktoré pomôžu aj o päť minút dvanásť. „Minimalizovať celulitídu a strie pomáha rázová vlna. Ide o silný zvukový impulz, ktorý je špeciálnym prístrojom bezbolestne vysielaný hlboko do podkožného tkaniva. Toto akustické vlnenie v ňom následne ničí tukové bunky, ktoré zapríčiňujú tvorbu celulitídy. Svojimi vibráciami zvyšuje vlna aj prúdenie krvi a lymfy, čím napomáha odstraňovať škodlivé toxíny a odpadové látky z organizmu,“ približuje metódu MUDr. Horeháj z bratislavskej kliniky. Benefity rázovej vlny pociťujú aj pacienti trpiaci bolesťami kĺbov alebo svalov. Má totiž analgetický účinok.

Pomôže aj po pôrode

Ďalším častým dôvodom, pre ktorý sa ľudia hanbia na pláži vyzliecť, je nadbytočný tuk v okolí spodného bruška. Zbaviť sa tzv. záchranného kolesa o päť minút dvanásť možné nie je, no dá sa viditeľne zmenšiť. Navyše, problematická partia bude aj pevnejšia. „V tomto prípade by som odporúčal revolučnú metódu EMSlim, pri ktorej sa využíva nervovosvalová stimulácia a rádiotermofiling. Výsledok možno badať bezprostredne po prvom ošetrení. Procedúru si pochvaľujú aj ženy po sekcii alebo s diastázou. Navyše zlepšuje činnosť brušného svalstva pri pohybových či bežných aktivitách,“ pokračuje vyhľadávaný lekár.

Čím lepší a udržateľnejší životný štýl je, tým sú aj výsledky trvácnejšie.  Po spomenutých zákrokoch je vhodné vyhýbať sa sladeným nápojom, alkoholu a polotovarom. Naopak, efekt ešte viac podčiarkne príjem čistej vody alebo čaj s odvodňovacím účinkom, napríklad zelený čaj.

Nadmerné ochlpenie, ktoré frustruje aj mnohých mužov, je možné riešiť na viacerých úrovniach. Efektívna je v tomto období laserová epilácia s využitím diódového lasera. V súčasnosti ide o najpohodlnejšiu a najúčinnejšiu formu epilácie s trvalým výsledkom. Kým spomínané procedúry možno v tomto období bez obáv podstúpiť, také laserové zákroky je lepšie odložiť. „V lete je totiž slnečné žiarenie veľmi intenzívne, preto by som nateraz odporúčala počkať aj s chemickým peelingom a ďalšími ošetreniami, ktoré narušujú povrchovú vrstvu pokožky chrániacu telo pred UVA a UVB žiarením,“ dodáva na záver MUDr. Erik Horeháj z  bratislavskej Mousse Clinique.

mudr.horeha_j_.jpeg

Krajšia postava na last minute? Vyskúšajte tieto procedúry
Foto: 
MUDr. Erik Horeháj

- - Inzercia - -