Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Letný Galakoncert z dielne SND už dnes večer- vstup voľný

jún 25, 2022 - 08:30
Už v sobotu 25. júna 2022 sa uskutoční LETNÉ GALA SND, tradičný open air galakoncert, ktorý organizuje Slovenské národné divadlo v spolupráci s Magistrátom hl. mesta Bratislavy a BKIS, Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom na záver divadelnej sezóny.
Foto: 

Na príťažlivom, osviežujúcom programe participujú všetky tri umelecké súbory, operný, baletný i činoherný. Zaznejú ukážky z opier, ktoré SND uvedie v premiérach na budúcu sezónu - Georgesa Bizeta Carmen, Eugena Suchoňa Svätopluk a Gaetana Donizettiho Maria Stuarda. Účinkujú operní sólisti Katarína Flórová, Mariana Sajko, Andrea Vizvári, Denisa Hamarová, Ondrej Šaling, Daniel Čapkovič, Štefan Kocán a Peter Mikuláš.

Ako baletní sólisti sa predstavia Siina AilasmaaAndrej Szabo, Romina Kolodziej a Artemyj Pyzhov, choreografie naštudovali Igor Holováč a Rafael Avnikjan. Do programu je zaradená aj ukážka Dreváčkového tanca z pripravovanej baletnej premiéry La fille mal gardée/Zle strážené dievča v choreografii sira Fredericka Ashtona, ktorý zatancuje Juraj Žilinčára dámy zboru Baletu SND. Spoluúčinkuje zbor Opery SND, ktorý pripravila Zuzana Kadlčíková, a orchester pod taktovkou nového šéfdirigenta Kevina Rhodesa

Prvá časť Letného gala SND sa 25. júna začína o 18.00 hod. na námestí pred novou budovou SND. V druhej časti večera, o 20.30 hod. príde na rad koncert kapely z inscenácie Činohry SND Kým prídu Stouni..., na ktorom sa predstavia Robert Roth, Alexander Bárta, Daniel Fischer, Ondrej Kovaľ, Marián Džubák a Jakub Ursiny. 

Vstup je voľný.

V prípade nepriaznivého počasia sa program presúva do Sály opery a baletu v novej budove SND.

 

- - Inzercia - -