Dnes je štvrtok, 30.jún 2022, meniny má: Melánia
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Poslanci by mali rokovať o odvolaní ministra Budaja

jún 23, 2022 - 09:40
Dôvodom na odvolanie ministra životného prostredia Budaja je podľa opozície nezvládnutie manažmentu medveďa hnedého, ktoré sa prejavilo na zvýšenom počte stretov aj útokov tejto šelmy na človeka.
Foto: 
SITA

O zvyšovaní cien potravín a riešení vážnych sociálnych dopadov má dnes po 17:00 rokovať parlament na schôdzi, ktorú iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia a exkotlebovci z hnutia Republika. V uznesení žiadajú vládu, aby do 15. júla tohto roka predložila parlamentu na základe zákona o cenách zoznam vybraných druhov základných potravín, pri ktorých zabezpečí regulácie cien. Na dosiahnutie tohto cieľa je podľa opozície ako jedno z vhodných opatrení zohľadnenie výšky marží. Ak parlament neodsúhlasí program schôdze, Smer-SD avizoval, že je pripravený odvolávať ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (nom. OĽANO).

Predpokladá sa, že koalícia neschváli program schôdze o cenách potravín. Nasledovať má mimoriadna schôdza o odvolaní ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽaNO) z funkcie. Dôvodom je podľa opozície nezvládnutie manažmentu medveďa hnedého, ktoré sa prejavilo na zvýšenom počte stretov aj útokov tejto šelmy na človeka. Mimoriadnu schôdzu iniciovali nezaradení poslanci z hnutia Republika a pridali sa aj poslanci strany Smer-SD.

- - Inzercia - -