Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

3 jednoduché spôsoby, ako objaviť svoju intuíciu a nasledovať ju

máj 20, 2022 - 08:30
Naše myšlienky sú s nami stále. Niektoré nám dajú pozitívne povznášajúce rady, iné, protichodné dokážu vytvoriť hĺbavé bolestivé diery v našom vnútornom svete. Často nám druhí radia, že pri rozhodovaní máme počúvať náš vnútorný hlas alebo intuíciu. Čo to ale vlastne je a ako ju máme objaviť a správne nasledovať?
Foto: 
shutterstock

Intuícia je schopnosť niečoho vedieť alebo pochopiť okamžite, bez uvažovania alebo dokazovania. Dá sa opísať aj ako tušenie, šiesty zmysel, inštinkt alebo jasnozrivosť. Každý z nás má schopnosť intuície, ale spoločnosť nás učí rozhodovať sa mimo seba. Od útleho veku nás učia, aby sme počúvali rady iných a dodržiavali stanovené pravidlá, miesto toho, aby sme počúvali samých seba. 

Stíšte sa 

V dnešnej dobe je veľmi náročné nájsť ticho. Naše životy sú hlučné a zaneprázdnené. Vyberte si aktivity, ktoré vám aspoň na chvíľu umožnia stíšiť sa. Čím viac dokážete vytvoriť vo vašich životoch ticho, či už prostredníctvom jogy, meditácie, modlitby alebo čohokoľvek iného, tým väčší priestor vytvoríte vašej intuícii. 

Počúvajte svoj vnútorný systém riadenia, ktorý vás vedie

Neveríme, že akékoľvek informácie, ktoré k nám prichádzajú z nášho vnútra, môžu mať hodnotu. Keď dostaneme intuitívne správy, máme tendenciu byť zaskočení a nevieme, čo si o nich máme myslieť. Začnite ich počúvať, klaďte im váhu a sadnite si k nim. Pozorujte, čo sa stane, keď ich budete nasledovať.

Verte intuícii 

Intuitívne vnuknutia často nesúvisia s prítomnosťou a s činnosťou, ktorú práve vykonávate. Prídu len tak, z ničoho nič. Často nechápete prečo, a máte tendenciu ich ignorovať. Môžete sa len tak prechádzať po slnku na námestí a premýšľať o tom, čo budete variť na večeru, a zrazu dostanete správu, že je čas opustiť partnera. Neviete, prečo sa to objavilo. Ráno ste sa ním pohádali a správa sa ukázala o niečo neskôr neutrálnym tónom. Je to jednoduchá rada. Intuitívne správy sú neutrálne a zväčša prinášajú strach. Ľudia okolo nás si môžu myslieť, že sme sa zbláznili, keď sme sa rozhodli na základe intuitívnej informácie. 

Verte, či nie, stať sa intuitívnym človekom je jedno z tajomstiev šťastného života. 

- - Inzercia - -