Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Budíte sa v noci? Aké sú významy vášho prebudenia v danom čase

marec 08, 2022 - 08:30
V čínskej medicíne sa spánok považuje za kľúčový aspekt fyziologickej pohody. Teória spánkového cyklu, shen, vysvetľuje myslenie, stav vedomia a duševné funkcie počas spánku. Často sa v noci budíte a nemôžete zaspať? Tradičná čínska medicína hovorí, že váš problém súvisí s časom, kedy sa budíte a zaspávate.
Foto: 
shutterstock

 Na základe času rôzne orgány vášho tela stimulujú špecifické funkcie a stavy. Neignorujte signály vášho tela. V závislosti od času vášho budenia, sa orgány vo vašom tele snažia s vami komunikovať. 

Problémy so zaspávaním medzi 22:00 a 23:00

Zdá sa, že stres je u vás dobre známy pojem. Neustále na niečo myslíte a váš srdcový tep sa nevie upokojiť. Myšlienky zahlcujú vašu myseľ, čo vám spôsobuje problémy so zaspávaním. Najlepšou možnosťou je večerná meditácia. Nie je to nič náročné. Stačí, keď si pustíte hudbu na ukľudnenie, ktorá pomáha spomaliť mozgovú aktivitu a budete zhlboka dýchať. 

Budenie sa medzi 23:00 a 1:00 

Pravdepodobne prežívate emocionálne sklamanie. Toto časové obdobie sa pripisuje žlčníku, ktorý je súčasťou riadenia našich emócií. Práve žlčník je zodpovedný za vašu vášeň pre život. Ak ste spokojní a šťastní, váš žlčník je zosynchronizovaný. V prípade, že máte nedostatok vášne alebo sa bojíte, váš žlčník volá o pomoc práve v tomto čase. 

Vstávanie medzi 1:00 a 3:00

Ste nahnevaní. Hnev a nervozita sa spája s pečeňou. Ak máte pocit odporu a hnevu, ktorý dlhodobo nevyjadrujete, hromadí sa vám práve v pečeni. Budíte sa pravidelne medzi jednou a treťou? Skúste vypustiť vaše emócie von a nechať vašu pečeň vydýchnuť. 

Budenie medzi 3:00 a 5:00 

V tomto čase sú najaktívnejšie pľúca. V čínskej medicíne sú zodpovedné za prúdenie energie celým telom, ako aj za poskytovanie ochrany imunity. Taktiež signalizujú stav smútku či depresie. Ak máte ťažké obdobie a pociťujete vnútorné zovretie, je možné, že sa budíte práve v túto hodinu. Skúste v noci predýchať smutný okamih cez modlitbu alebo meditáciu.

- - Inzercia - -