Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
7 minutes
Zatiaľ prečítané

Pákový alebo automatický kávovar? Otázka, ktorú si pokladá čoraz viac Slovákov

február 15, 2022 - 12:00
Pitie, ale i príprava kávy nás má upokojiť a ,,vykúpiť“ zo šialeného tempa pracovného i rodinného života. V závale povinností by nás nemal otravovať fakt, že máte chuť na kávu a musíte si ju ísť pripraviť. To, aby nám aj príprava kávy uvoľňovala endorfíny šťastia majú vo svojich rukách výrobcovia domácich kávovarov, či iných pomocníkov na domácu prípravu kávy.
Foto: 
Coffee Veronia

Ak sme stále mimo domu je zbytoč­né kupovať si domov drahé kávova­ry s množstvom podporných funkcií. Je potrebné podporovať kaviarne s ká­vami od lokálnych pražiarov, pretože najmä v tomto období nás potrebujú viac ako kedykoľvek predtým. Avšak ak už máme ten moderný ,,home office“ a chceme si spraviť dobrú kávu aj doma na prvom mieste by malo byť pou­žitie kvalitnej zrnkovej kávy, pretože iba z kvalitného produktu môžete mať kvalitný výsledok.

AKO SI VYBRAŤ TEN SPRÁVNY KÁVOVAR?

Ak ste z tých pohodlnejších a chcete mať espresso či cappuccino bez náma­hy určite je vašou voľbou automatic­ký kávovar v prípade filtrovaných káv nejaký prekvapkávač. Ak sa radi hráte s hrúbkou mletia, dávkovaním a radi skúmate chute káv do hĺbky, ideálne sú domáce pákové stroje s možnosťou viac stupňového nastavenie hrúbky mletia, prípadne samostatný mlynček a ktorýkoľvek typ alternatívnej prípra­vy kávy. 

S výberom kávovaru vám môže pomôcť aj položenie si základných otázok, ktoré by ste si mali zodpovedať ešte pred samotnou kúpou vášho nového člena rodiny.

1.Koľko káv de­nne si doma pripravujem?

Ak sa bavíme o dvoch či troch šálkach kávy za deň, a v prípade víkendu možno piatich, neodporúčame siahnuť po vysoko kvalitných kávovaroch. Drahé kávovary so silným tlakom a množstvom podpor­ných funkcii, ktoré ani nebudete využívať potrebujú vydá­vať pravidelný výkon a ak sa tak nedeje, opotrebovávajú sa, čím strácajú aj na správnej funkčnosti.

V tomto prípade odporúčame siahnuť po automatických kávovaroch, prípadne domácich pomocníkoch na prípravu kávy ako napríklad AeroPress, FrenchPress či Mokka kanvica.

2. Koľko času mám na prípravu svojej kávy?

Ak patríte do tímu „rýchlo a kvalitne“, ideálnou voľbou pre Vás bude automatický kávovar. Automatické kávovary ponúkajú rýchlu a kvalitnú prípravu rôznych kávových i kávovo-mliečnych nápojov. Krémové cappuccino či vrstvené Latte machiatto zvládnete šmahom prsta.

Dôležité pri výbere automatického kávovaru je hlavne dbať na možnosť nasypania zrnkovej kávy, ktorú si kávovar čerstvo pomelie pred prípravou. Znamená to, že kávovar je vybavený zabudovaným mlynčekom, čo automaticky šetrí váš čas, peňaženku, ale samozrejme zabezpečí čerstvú chuť kávy.

Ak patríte ku kávovým experimentátorom alebo jednoducho radi venujete svoj čas príprave dokonalej šálke kávy je lepšie zvoliť kúpu domáceho pákového kávovaru . Pri tejto voľbe je potrebné myslieť aj na nutnosť kúpy mlynčeka. Odmenou Vám bude ,,vyladené“ espresso presne podľa Vašej chuti.

3. Aký typ kávového nápoja preferujem?

Čisté espresso, lun­go či doppio, alebo radšej cappuccino? Ak je odpoveď bez mlieka, stačia vám cenovo dostupnejšie typy s ideálnym tlakom, prípadne inými výhodnými funkciami, ako nastaviteľná teplota vody, nahrievanie šálok či možnosť na­stavenia objemu a intenzity vašej šálky kávy. Ak však máte doma malé deti, ktoré nepohrdnú teplým kakav­kom alebo krémovým mliečkom, je výhodnejšou voľbou zainvestovať. Kávovary s ideálnym tlakom a kvalitným integrovaním speňovačom môžu byť drahšie, avšak výsledkom bude spenené mlieko bez bubliniek a s kré­movou konzistenciou začo vám poďakujú nielen chuťové receptory, ale i zdravie.

4.Koľko peňazí chcem investovať?

Čo sa týka ceny, tak ako aj pri iných produktoch neplatí čím vyššia cena tým vyššia kvalita. Kvalita je veľ­mi široký pojem, pod ktorým každý z nás hľadá niečo iné. Niektorí za kvalitný kávovar považujú ten, ktorý im spraví dobrú kávu, iní zasa ten, ktorý im vydrží bez poru­chy niekoľko rokov. Pomer cena, kvalita už dávno neplatí a treba si vyberať na základe vlastných požiadaviek získaných aj po odpovediach na predchádzajúce otázky a recenzií priamo od iných spotrebiteľov.

COFFEE VERONIA ODPORÚČA

  •  automatické kávovary

nr21827711_november.jpg

Foto: 
coffee Veronia

Pre labužníkov a znalcov kávy dávame do pozornosti špičkovú nemeckú značku plnoautomatických kávova­rov značky NIVONA, ktoré sa vyrábajú vo Švajčiarsku. Poskytujú bezkonkurenčnú kvalitu, nadčasový dizajn a hygienu, vďaka vyberateľnej varnej jednotke. Samozrej­mosťou sú ONE-TOUCH kávovary, kde espresso, latte machiatto, cappuccino a iné kávové špeciality získate jediným dotykom. Či ste doma alebo v práci s jednodu­chosťou si môžete pripraviť tú najkvalitnejšiu kávu ako od skúseného baristu. Vôňa čerstvo zomletej a uvare­nej kávy zaplní celý priestor a poteší každého milovníka kávy. Vykúzliť môžete rôzne druhy lahodnej kávy i ume­lecké výtvory z mliečnej peny, ktorá je naozaj krémová a bez bubliniek. Naviac pomer kvality a ceny je ideálny.

https://www.coffeeveronia.sk/kategoria-produktu/kavovary

  •  pákové kávovary

coff_02.jpg

Pákový alebo automatický kávovar? Otázka, ktorú si pokladá čoraz viac Slovákov
Foto: 
coffee Veronia

Ak ste naklonení práve pákovému stroju, ale odrádza vás investovanie do samostatného mlynčeka predstavujeme vám novú generáciu pákových ká­vovarov značky SAGE. Vďaka profesionálnej parnej dýze, s ktorou však musíte vedieť pracovať, môžete extrahovať kávu a zároveň speňovať mlieko za pár sekúnd v exce­lentnej kvalite. Rýchle nahrievanie i plnenie zásobní­kov vodou či dokonalý tlak a rôzne možnosti nastavenia sú len krátkym zhrnutím tejto vyhľadávanej značky pákových kávovarov. Domáce pákové stroje vyzerajú ako tie profesionálne avšak sú prispôsobené presne na reálne počty káv v domácnostiach, tak aby netrpeli nedostatočným používaním, no zároveň vytiahli z kávy maximum.

https://www.sagesk.sk/priprava-kavy/espresso-kavovary

  •  domáca príprava kávy (bez kávovaru)

 Zalievaná káva

Keď sa spýtate najmä tých skoršie narodených ľudí akú kávu majú najradšej, odpoveď u väčšiny z nich je ,,Turka“. Dávno pomletá káva za­belená síce vákuovo, ale jednorazovo na pultoch obchodných reťazcoch, ktorú si zalievate čo najhorúcejšou vodou, pretože po jej zaliatí si odsko­číte ešte na rannú hygienu či pripraviť raňajky. Takto pripravená káva u veľa ľudí môže spôsobiť žalúdočné problémy ako ,,kyselina“ či celkovú ťažobu v žalúdku.  Aj táto obľúbená príprava mnohých Slovákov sa dá pripraviť zdravo a chutne.

Ak si chcete celý postup prípravy zjednodušiť máme pre vás tip. FrenchPress je zariadenie, ktoré nie je určené na prípravu čaju ako by sa na prvý pohľad zdalo. Je ideálnym pomocníkom na prípravu kávy vo vašich domácnostiach, ideálne pre ľudí, ktorí majú radi práve ,,Turka“. Je to rovnako rýchlo ako klasické zaliatie, ale stačí jedno preliatie a chuť kávy je oveľa čistejšia, a čo je hlavné, nabudí vás na skvelý deň bez zby­točného zaťaženia tráviaceho traktu.

https://www.coffeeveronia.sk/kategoria-produktu/kavovary/domaca-priprava

„TUREK“, turecká džezva

coff_03.jpg

Pákový alebo automatický kávovar? Otázka, ktorú si pokladá čoraz viac Slovákov
Foto: 
coffee Veronia

Turecká džezva alebo príprava kávy v Ibrik (džezva), v nádobe s dlhou rúčkou patrí pravdepodobne k najstarším prípravám kávy v Európe. Jej základom je okrem výraznej chuti, spôsob prí­pravy. Turecká džezva sa pripravuje použitím veľmi najemno pomletého kávovníkového zrna. Zohrieva sa na tri krát a nesmie vám prevrieť. Základom je veľmi sladká chuť, a preto sa káva pridáva do skaramelizovaného cukru rozpusteného vo vode. Ku káve môžeme pridať škoricu či kardamón.

coff_01.jpg

Pákový alebo automatický kávovar? Otázka, ktorú si pokladá čoraz viac Slovákov
Foto: 
coffee Veronia

https://www.coffeeveronia.sk/produkt/mleta-kava-dzezva-250-g/

MOKKA

coff_06.jpg

Pákový alebo automatický kávovar? Otázka, ktorú si pokladá čoraz viac Slovákov
Foto: 
coffee Veronia

Mnohí to máme doma avšak iba ako spomienku na starých rodičov. Táto zväčša osemuholníková nádoba v sebe ukrýva viac ako len vyvierajúcu hnedú tekutinu. Do spodnej časti nalejeme vodu tesne pod ventil. Do strednej časti, kruhového sita, na­sypeme pomleté kávovníkové zrno. Hrúbka mletia nesmie byť príliš jemná, nakoľko to môže spôsobiť prepálenú celkovú do­chuť kávy. Pripravenú kanvicu položíme na sporák a nad slabým ohňom necháme zohrievať. Pre pomalšie a rovnomernejšie zohriatie je lepšie použiť platničku. Priemerný čas varenia kávy v Mokka kanvici je 5 – 10 minút. Ideálne je použiť kávy z južnej alebo strednej Ameriky s horkejšími tónmi.

coff_04.jpg

Pákový alebo automatický kávovar? Otázka, ktorú si pokladá čoraz viac Slovákov
Foto: 
coffee Veronia

https://www.coffeeveronia.sk/kategoria-produktu/zrnkova-kava/coffee-veronia-collection/

Pri všetkých prípravách kávy je potrebné sa hrať, experimentovať a veľa ochutnávať. Čím viac príprav vyskúšate, tým rýchlejšie sa dostaneme k vytúženému pôžitku. Všetky domáce prípravy kávy majú ZÁKLAD rovnaký:

  • použiť vždy čerstvo pomleté kávovníkové zrná
  • dodržať správny pomer kávy a vody (5g až 9g/100ml)
  • dodržať správnu teplotu vody (88°C až 94°C)
  • zalievať minimálne na dva krát kvôli uvoľneniu CO2
  • nechať lúhovať 2 až 4 minúty a následne preliatím oddeliť kávovú usadeninu od kávy

Každá metóda prípravy je stavaná na zdôraznenie iných chu­ťových a aromatických parametrov. Je veľký rozdiel v tom akú kávu na aký typ prípravy použijete. Neexistuje zariadenie, ktoré by bolo vhodné pre všetky typy káv. Najpodstatnejším krité­riom každej prípravy kávy je to, aby vám chutila.

ABY KÁVA NESTRATILA CHUŤ A VȎŇU

Ak už máte kvalitnú kávu v kvalit­nom a peknom obale, je len na vás, aby chutila výborne kedykoľvek, keď sa rozhodneme si ju pripraviť.  V prvom rade je dôležité kupovať si kvalitnú zrnkovú kávu a ne­nahrádzať ju jej mletou verziou, prípadne instantnými kávovými nápojmi. Zásadne by sme mali kupovať len toľko kávy, koľko sme schopný behom týždňa spo­trebovať, čo však neznamená, že po týždni naša káva stráca na kvalite. Kvalitné zrná si udržia svoju intenzitu a ponúkajú nám plný chuťový profil aj pol roka, ale je potrebné ich správne usklad­niť.  Vlhké, studené a zapáchajúce miesta sú ich obrovským ne­priateľom.

Žiadna chladnička, žiadna studená komora či balkón. Suché miesto pri izbovej teplote bez priameho slnečného žiarenia je vhodným prostredím pre vašu nespotrebovanú kávu

Čistota pol života platí dvojnásobne aj pri všetkých typoch do­mácich kávovarov i pomocníkov na prípravu kávy, pretože pravidelnou hygienou nešetríme iba naše chuťové kanáliky, ale aj naše zdravie a funkčnosť sa­motného stroja a zariadenia.  Kávové oleje sa usadzu­jú nielen na povrchu, ale aj vo vnútri, kde sa doslova „zažierajú“ hlbšie a hlbšie čo má za následok príliš horkú, prepálenú a mie­stami až zatuchnutú chuť kávy. Takže ak z ničoho nič vám vaša káva prestane chutiť nemusí byť vinníkom pražiar alebo výrobca kávovaru.

- - Inzercia - -