Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Na newyorskej univerzite otvoria pre študentov kurz o speváčke Taylor Swift

február 07, 2022 - 14:00
Je zriedkavé, že študent na univerzite prepojí povinnosti so svojimi osobnými záľubami. V jarnom semestri si študenti newyorskej univerzity budú plniť domáce úlohy počúvaním hudby ich obľúbenej speváčky. Kurz Taylor Swift je voliteľný a potrvá od 26. januára do 9. marca.
Foto: 
shutterstock

Študenti hudobných odborov majú možnosť hlbšie preniknúť do spôsobu písania piesní a kariérneho rastu jednej z najúspešnejších speváčok súčasnosti. Okrem toho sa zamerajú na rozličné aspekty popkultúry. 

Doslovný popis kurzu znie: „Trieda sa ponorí do analýz kultúry a politiky tínedžerského dievčaťa v populárnej hudbe, mediálnych štúdií, belosti a moci, čo sa týka jej imidžu a imidžu tých, ktorí ju predchádzali aj nasledovali. “ 

Slávna speváčka je okrem úspešnej popovej hudby a písania si vlastných piesní známa aj jej výraznou politickou angažovanosťou a širokým kultúrnym záberom. 

Kurz bude viesť spisovateľka a novinárka hudobného magazínu Rolling Stone Brittany Spanos, ktorá je tiež absolventkou NYU. Pred pár dňami o tom informovala prostredníctvom tweetu na sociálnej sieti. Neskrýva v ňom nadšenie z tejto príležitosti, keďže sa speváčkou Taylor Swift intenzívne zaoberá celú svoju spisovateľskú kariéru. Taktiež sa radí medzi jej verných fanúšikov. 

Jason King, predseda inštitútu Clive Davis na NYU oslovil novinárku a spisovateľku Brittany Spanos na túto pozíciu z nasledujúceho dôvodu:  „Je fanúšičkou Taylor, ale tiež chápe, ako ju kultúrne zaradiť do kontextu a prinútiť študentov, aby hlbšie premýšľali o nej a jej hudbe cez optiku pohlavia, feminizmu, rasy a triedy...“ 

shutterstock_2003958008.jpg

Foto: 
shutterstock

O kurz je na škole značný záujem a študenti sú z takejto novinky priam nadšení. A čo vy? Prihlásili by ste sa kurz o americkej hviezde súčasného popu Taylor Swift?

- - Inzercia - -