Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Túžite po dokonalej pleti? Obmedzte tieto potraviny

január 01, 2022 - 10:00
Každého pleť reaguje na vonkajšie podnety či potraviny trochu inak. Čo spôsobuje nepríjemnosti u jedného, nemusí u druhého. Napriek tomu existujú potraviny, u ktorých sú nepriaznivé účinky na našu pleť preukázateľné. Čo teda z jedálnička vylúčiť, aby sme predišli akné, dehydratácii či nezdravému vzhľadu?
Foto: 
shutterstock

Alkohol ako cesta do záhuby 

O jeho škodlivých účinkoch na zdravie asi netreba hovoriť. Mnohým z nás sú pocity sucha po prehýrenej noci dobre známe. Rovnakú daň si však odnesie aj naša pleť. Alkohol ju do veľkej miery dehydratuje. Pleť stráca pružnosť, pôsobí nezdravo a má vyššiu náchylnosť na tvorbu vrások. Pričasté popíjanie tiež spôsobuje hormonálnu nerovnováhu, čoho výsledkom je vznik akné. Krásna pleť a alkohol jednoducho nejdú dohromady. 

Soľ 

...nad zlato, ale nie nad dokonalú pleť. Z jedálnička sa úplne odstrániť nedá, čo by nebolo ani vhodné. Jej prehnané množstvo pleti taktiež neprospieva. Soľ v našom tele zadržuje vodu.  Spôsobuje jej tým pádom mnoho nepriaznivých účinkov, ako napríklad dehydratáciu a opuch. 

Jedlá s vysokým obsahom cukru 

Po konzumácii niektorých jedál nám stúpne hladina cukru v krvi oveľa vyššie ako po iných. Práve zvýšená hladina cukru spôsobuje vznik nežiadúceho akné. Teraz nie je reč len o sladkostiach či kole. Ak máte problematickú pleť, dajte si pozor aj na ryžu, zemiaky či biele pečivo. 

Červené mäso zvyšuje vek 

Nejedna žena v pokročilom veku túži po mladistvej pleti. Máloktorá ale vie, že jej neprospieva práve červené, ale aj grilované mäso. Červené mäso obsahuje látku karnitín, ten zhoršuje pružnosť pokožky a spôsobuje vrásky. Podobne ako grilované mäso, ktoré pri reakcii tukov pri vysokej teplote vplýva na pleť rovnako. 

Riešenie? 

Netvrdíme, že sa týchto potravín musíte úplne vzdať. Stačí, keď ich obmedzíte v primeranom množstve. Mnohé nedokonalosti pleti prichádzajú práve z nášho vnútra. Či už duševná nepohoda, stres alebo zlá životospráva. A niekedy ani najdrahší krém či pleťové sérum nezaberie tak, ako dostatočný príjem čistej vody. 

- - Inzercia - -