Dnes je utorok, 17.máj 2022, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zora Czoborová radí, ako sa dať po sviatkoch opäť do formy

december 30, 2021 - 16:00
Zora Czoborová je vo svete cvičenia a zdravého životného štýlu slovenskou stálicou. Pre RTVS, okrem iného, prezradila, akú taktiku radí ľuďom zvoliť pri sviatočnom hodovaní.
Foto: 
Instagram Zora Czoborová

Zora Czoborová zvykne za bežných okolností Vianoce tráviť v slnečnom Thajsku, ale ako jej rodičia starnú, oslavuje ich radšej s nimi, doma na Slovensku.

zora_02.jpg

Zora Czoborová radí, ako sa dať po sviatkoch opäť do formy
Foto: 
Instagram Zora Czoborová

Doma s rodičmi oslavuje tradične. Chýbať nesmie rybacia polievka a mamine skvelé linecké pečivo. Úlohy majú podľa nej jasne rozdelené, mama pečie, Zora koláčiky lepí obľubeným marhuľovým džemom a otec vyjedá. Stačí sa len na malý moment otočiť. Naopak, keď je s manželom v Thajsku, na Štedrý deň si objednajú stôl v obľúbenej reštaurácii približne na šiestu večer a následne sa hostia miestnymi špecialitami. Ich stôl je na skale hneď pri mori a po dobrom jedle sa kochajú západom Slnka. Ak sú na dovolenke s priateľmi, niekedy oslavujú aj vo väčšej skupine. Je to iná atmosféra, ale Zora ju miluje. "Okolo nás sú ozdobené palmy," smeje sa fitneska. Sneh a slovenská zima jej údajne nechýbajú.

zora_01.jpg

v obľubenom Thajsku
Zora Czoborová radí, ako sa dať po sviatkoch opäť do formy
Foto: 
Instagram Zora Czoborová

Športovkyňa nezapiera, že sviatočné kilá sa zvyknú nalepiť aj na ňu, ale vedu z toho nerobí. "Vždy v polovici januára mávam jeden fit pobyt a som pripravená na to, že toho, čo sa na mňa cez sviatky nalepí, sa na pobyte rýchlo zbavím," hovorí. Čo ale radí ľuďom, ktorí takúto možnosť nemajú? "Dopriať si na Vianoce a rozmyslieť si, či si dopriať aj na Silvestra, lebo to je už týždeň a vtedy už organizms dostáva riadne zabrať," hovorí. Sama uznáva, že striktné dodržiavanie nejakej presne predpísanej stravy je v živote nereálne, lebo život je sínusoida a človek je raz hore a raz dole. Odporúča teda dopriať si na Vianoce a deň po nich, ale potom už zaradiť pohyb a striedmejšiu stravu. "Doobeda môžete napríklad piť čaje a vodu," pokračuje a ďalej radí prejsť na ľahšiu stravu. Je jej jasné, že ak je človek na Silvestra s priateľmi na chate, tam sa diéty držať nebude a to by ani neradila. Od druhého januára si ľudia podľa nej môžu dať prísnejší režim spojený s pohybom aspoň na desať dní, aby telu vrátili to, čo mu cez sviatky vzali. 

"Myslím si, že aby sa ľudia dobre cítili, treba to držať v takej sínusoide, dodržiavať zdravý životný štýl, ale si aj dopriať," uzatvára Zora.

- - Inzercia - -