Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Poslanci by dnes mali rokovať aj o mediálnych zákonoch

november 24, 2021 - 08:06
Poslanci Národnej rady SR (NR SR) by dnes mali rokovať aj o takzvaných mediálnych zákonoch od ministerky kultúry Natálie Milanovej (OĽaNO). Súčasťou balíka je návrh zákona o mediálnych službách či novela autorského zákona. Návrh zákona o mediálnych službách je prípravou komplexnej právnej úpravy v oblasti audiovizuálnych služieb. Novela autorského zákona prináša nové povinné výnimky z autorského práva a práv súvisiacich s autorským právom.
Foto: 
NRSR

Ministerka kultúry uviedla, že rezort modernizuje zákony, ktoré existujú už mnoho rokov a dostávajú ich na európsku úroveň 21. storočia. Zákony pripravovalo ministerstvo približne rok a prešli aj rokovaním na koaličnej rade.

Členovia zákonodarného orgánu by dnes mali rozhodnúť aj o tom, či do druhého čítania posunú novelu Trestného poriadku od koaličného poslanca Alojza Baránika (SaS). Prostredníctvom nej sa predkladateľ snaží obmedziť právomoc generálneho prokurátora zrušiť akékoľvek právoplatné rozhodnutie prokurátora alebo policajta, ak takým rozhodnutím, alebo v konaní, ktoré mu predchádzalo, bol porušený zákon. V súčasnosti je totiž §363 Trestného poriadku definovaný podľa Baránika tak široko, „že tento inštitút vo svojej podstate stráca charakter mimoriadneho opravného prostriedku".

- - Inzercia - -