Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Pri nehode autobusu zomrelo najmenej 45 ľudí

november 23, 2021 - 09:00
Najmenej 45 ľudí zomrelo v utorok ráno pri nehode autobusu na západe Bulharska. Autobus registrovaný v Severnom Macedónsku havaroval približne o druhej ráno a medzi obeťami sú aj deti. Informovali o tom bulharské úrady. Siedmich ľudí previezli na ošetrenie do nemocnice. Príčina nehody nebola hneď známa. Bulharskí predstavitelia uviedli, že začali vyšetrovanie.
Foto: 
SITA

Bulharská tlačová agentúra Novinite informovala, že zástupcovia severomacedónskeho veľvyslanectva navštívili nemocnicu, do ktorej previezli niektoré obete. Predseda bulharskej úradníckej vlády Stefan Janev tiež navštívil miesto havárie a novinárom povedal, že je to „veľká tragédia“. Premiér vyjadril sústrasť príbuzným obetí. „Dúfajme, že sa poučíme z tejto tragickej nehody a dokážeme predísť takýmto udalostiam v budúcnosti,“ dodal.

V roku 2019 malo sedemmiliónové Bulharsko, ktoré je členom Európskej únie, druhý najvyšší počet obetí dopravných nehôd v rámci bloku v pomere k počtu obyvateľov. Podľa údajov Európskej komisie bolo v roku 2019 v Bulharsku 89 obetí autonehôd na milión obyvateľov.

- - Inzercia - -