Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Začala Vianočná pošta pre Ježiška

november 19, 2021 - 11:51
Deti z celého Slovenska i celého sveta môžu aj v tomto roku písať Ježiškovi. Obľúbený projekt Vianočnej pošty slávnostne otvoril generálny riaditeľ Slovenskej pošty Martin Ľupták, štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby SR Jaroslav Kmeť a vykoná riaditeľka Poštovej banky Melinda Burdanová.
Foto: 
shutterstock

„Slovenská pošta prináša už 23. ročník unikátneho projektu Vianočnej pošty, kedy môžu deti písať svoje tajné želania Ježiškovi,“ povedal generálny riaditeľ Slovenskej pošty Martin Lupták.

ram_6380.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Prvý list adresovaný Ježiškovi prišiel už dokonca 21. júla tohto roku, z čoho vidieť, že deti majú veľký záujem o túto akciu. V listoch a pohľadniciach, ktoré adresujú Ježiškovi sú prevažne zoznamy vytúžených darčekov. Najčastejšie by si chceli nájsť pod vianočným stromčekom hračky, školské a športové potreby, knihy, tablety, spoločenské hry, ale aj živé zvieratká. Štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby Jaroslav Kmeť upozornil, že táto akcia pestuje v deťoch zvyk posielať listy a písať ich perom. „Je to poctivé písanie, ktoré má dušu, čo naopak chýba emailom a SMS. Projekt takisto podporuje detskú kreativitu a fantáziu, pretože deti môžu pripojiť aj svoje vlastné -  rukou nakreslené obrázky,“ dodal Kmeť.

ram_6354.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Napísať Ježiškovi je veľmi jednoduché, svoje priania, odkaz a obrázky môžu deti posielať na akejkoľvek pohľadnici, prípadne môžu napísať list a poslať ho obálke na adresu „Ježiško 999 99“, a to najneskôr do 17. decembra tohto roku. Pohľadnica sa dá poslať aj z mobilu či počítača cez aplikáciu moja pohľadnica. Stačí si nawww.mojapohladnica.sk zvoliť pohľadnicu zo šablóny Pošta Ježiškovi. Dôležité je tiež uviesť aj spiatočnú adresu, aby Ježiško vedel, komu má odpísať. Ježiško odpovedá nie len v slovenčine, ale aj v angličtine či dokonca v Braillovom písme.

ram_6401.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_6421.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_6293.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -