Dnes je streda, 25.máj 2022, meniny má: Urban
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Čas pre zlatý spánok!

november 12, 2021 - 16:00
Žijeme v časoch zameraných na výkon a občas by sme potrebovali denne viac ako dvadsaťštyri hodín, aby sme zvládli všetky povinnosti. Rodina i práca neustále vyžadujú našu pozornosť či prítomnosť a nedostatok času kompenzujeme skrátením času spánku, počas ktorého si neoddýchneme. Ako riešiť nekvalitný spánok a načerpať energiu na nový deň?
Foto: 
Time 4 gold sleep

Spánok je základný stavebný kameň pre fungovanie tela a mysle a predsa si viac ako tretina ľudí nedopraje ani odporúčaných sedem hodín, ktoré sú minimom na dostatočnú regeneráciu organizmu. Takýto spánkový deficit nám spôsobuje veľké zdravotné problémy – nadváhu, stres, úzkosť, slabú pamäť i oslabenie imunitného systému. Vznik takýchto problémov však nemusí byť podmienený iba dĺžkou spánku, ale aj jeho kvalitou. Tú ovplyvňuje veľké množstvo faktorov a mnohé z nich môžeme ovplyvniť aj my a dopriať si tak poriadny oddych.

Melatonín je podstatný

Základné faktory ovplyvňujúce kvalitu spánku poznáme už dávno a mnohým sa ich snažili vštiepiť už rodičia. Pri nikdy nekončiacich povinnostiach však na ne rýchlo zabúdame. Najjednoduchšie procesy, ktoré môžeme do života aplikovať, sú práve pravidelný spánkový režim, správne načasovanie posledného jedla a oddýchnutie si od elektroniky. Ak si pred spaním krátime čas pozeraním televízie alebo ťukaním do telefónu, modré svetlo vyžarujúce z elektroniky okráda organizmus o vzácny melatonín. Ten sa označuje za hormón spánku a ovplyvňuje funkčnosť celého radu procesov v tele. Nerušený a kvalitný spánok si doprajeme v úplnej tme, tichu a v ideálnej teplote v miestnosti, ktorá by podľa odborníkov mala byť 18 stupňov Celzia. Aj vo svete kvalitného spánku však existuje dovolený doping, ktorý môže niektoré rušivé aspekty na ceste za lepším oddychom odzbrojiť.

vankuse_1_upr.jpg

Firma Time 4 gold sleep exkluzívne ponúka všetkým nevyspatým spáčom pomoc v podobe vankúšov VISKO PLUS
Foto: 
Time 4 gold sleep

Drobnosť ako vankúš

Jedným z najúčinnejších dopingov je práve taká drobnosť ako vankúš, na ktorom spíme. Mnohým stačí, že je vankúš pohodlný, to je však chyba. Nesprávny výber vankúša môže zmariť všetky snahy o kvalitnejší spánok, aj keď budeme precízne dodržiavať všetky základy. Zlý výber vankúša môže zapríčiniť bolesti hlavy, krku, chrbtice alebo chrápanie, ktoré je problematické aj pre človeka ležiaceho veľa vás v posteli. Vo vankúši sa môže hromadiť prach, roztoče a iné alergény, ktoré nedovolia poriadne si oddýchnuť, a tak sa na druhý deň zobudíme vyšťavení a nepripravení na nové výzvy a dobrodružstvá. To si uvedomuje aj firma Time 4 gold sleep, ktorá exkluzívne ponúka všetkým nevyspatým spáčom pomoc v podobe vankúšov VISKO PLUS. Tie majú nielen európsku kvalitu, keďže sú vyrábané v Španielsku, ale sú aj ohľaduplné k prírode a tiež cenovo prístupné.

vankuse_2_upr.jpg

Firma Time 4 gold sleep exkluzívne ponúka všetkým nevyspatým spáčom pomoc v podobe vankúšov VISKO PLUS
Foto: 
Time 4 gold sleep

Vyberte si najvhodnejší

V čom sú ekologické VISKO PLUS vankúše také špeciálne? Ich používaním zabraňujeme problémom, na ktoré máme v spánku len malý vplyv. Udržiavajú cirkuláciu vzduchu počas spánku, sú antialergické, odolné voči baktériám a odpudzujú roztoče. Pamäťová pena predchádza problémom s krčnou chrbticou a uľahčuje krvnú cirkuláciu. Okrem týchto vlastností si môžete zvoliť vankúš, aký najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Ak vás napríklad trápi citlivá pokožka alebo trpíte dermatologickými problémami, Viskoelastický vankúš ALOE VERA s dvojitou obliečkou z materiálu STRETCH pokožku upokojí a pomôže pri vhodnej liečbe. V ponuke nájdete aj vankúš so sójovými výťažkami i vankúš s obsahom uhlíka. Ten chráni spáča pred účinkami elektrostatickej energie a prispieva k pokojnému spánku bez stresu. Nájdite si svoj a vyskúšajte ho aj vďaka 100 % záruke kvality. Doprajte si zlatý spánok a spolu s ním šancu na dni plné energie a radosti.

- - Inzercia - -