Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Otvorene s Avonom o domácom násilí

november 12, 2021 - 14:00
Téma domáceho násilia je témou, ktorej Avon venuje náležitú pozornosť. Ikonická značka totiž svoj vplyv využíva pozitívne a dlhodobo sa snaží mať pozitívny dopad na životy žien po celom svete. Prostredníctvom charitatívneho projektu Avon proti domácemu násiliu má spoločnosť možnosť pomáhať ženám v ťažkých situáciách už od roku 2008 a nepoľavuje ani naďalej. Zneužívané ženy častokrát o svojich problémoch mlčia a toto mlčanie je nutné prelomiť.
Foto: 
Shutterstock

Situácia sa vo veľa prípadoch netýka len žien, ale i detí, pričom nemusia byť ani priamym svedkom násilia. „Hovorí sa, že dieťa je šťastné vtedy, keď je šťastná matka. Dieťa totiž každým pórom svojho tela preciťuje to, čo zažíva matka, či už je to pocit neistoty alebo pocit strachu o matku. Snaží sa v tom zorientovať. Aj bežná hádka pre dieťa znamená, že sa „trhá jeho nebo“,“ hovorí Katarína Farkašová, riaditeľka Aliancie žien Slovenska.

 

Cyklus násilia sa zopakuje až 35-krát, než žena pochopí, že to už ďalej nezvláda a je čas povedať „nie“. Preto je dôležité zamerať sa na otázku „Ako ti môžem pomôcť?“ namiesto „Prečo v takom vzťahu ostávaš?“. Kozmetický gigant sa tak snaží zvyšovať povedomie o samotnej problematike, možnostiach jej riešenia, ale aj ukázať ženám, že v tom nie sú samé. V rámci projektu Avon proti domácemu násiliu spustil svoju novembrovú kampaň Za otvorenými dverami, kde svoje sily spojili Simona Salátová, dlhoročná ambasádorka projektu, Katarína Farkašová, riaditeľka Aliancie žien Slovenska a Hanka Kynychová, česká ambasádorka projektu. V sérií videí Simona vyspovedala Katarínu Farkašovú o tom, čo vlastne domáce násilie je, ako pomôcť ženám, ktoré ho zažívajú a prezradila aj čo robiť, ak z sa žene z toxickej domácnosti podarí odísť. Hanka Kynychová zasa otvorene a citlivo prehovorila o svojej osobnej skúsenosti s domácim násilím. Videá nájdete na YouTubovom kanáli Avon CZSK.

A prečo práve november? Pretože 25. novembra je Medzinárodným dňom odstránenia násilia páchaného na ženách. Týmto dňom sa zároveň začína aj 16-dňová medzinárodná kampaň aktivizmu proti rodovo podmienenému násiliu, do ktorej sa každoročne zapája aj kozmetická spoločnosť Avon.

Podporiť ženy v núdzi môžete aj vy kúpou Avon symbolov a predmetov s označením nekonečna. Avon sa totiž zaväzuje, že z každého predaného Avon symbolu poputujú finančné prostriedky na boj proti domácemu násiliu.

Viac o spoločnosti Avon, ako aj o jej výrobkoch či charitatívnych projektoch sa dozviete na www.avon.sk.

- - Inzercia - -