Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tajomstvo výberovej kávy

október 29, 2021 - 09:00
Určite ste sa už niekedy stretli s pojmom „výberová káva“. V nasledujúcom článku sa na tento výraz pozrieme trošku bližšie a povieme si, kedy si káva takéto označenie naozaj zaslúži.
Foto: 
Kávoholik

Cuppingové skóre

Ak by sme chceli byť veľmi struční, môžeme povedať, že kávu robí výberovou jej cuppingové skóre, ktoré by malo byť v rozpätí od 80 až do 100. Kávovníkové zrnká v tomto rozmedzí sa môžu nazývať výberovou kávou. Nič vám to nehovorí? Tak si to rozoberieme bližšie.

Káva najvyššej kvality

Výberová káva je na Slovensku zaužívaný výraz pre označenie kávovníkových zŕn najvyššej kvality tzv. Speciality coffee. To sa vzťahuje na úrodu zŕn výnimočnej kvality. Pestovanej, spracovanej, vo výrazne vyššej ako priemernej kvalite. Čo to presne znamená definuje organizácia SCA (Speciality Coffee Association). Kávovníkové zrnká ochutnávajú certifikovaní degustátori stanovenou technikou a pridelia jednotlivým parametrom číselnú hodnotu od 0 po 10. Vo finále sa tak súčtom bodov všetkých parametrov dopracujú k dvojcifernému číslu.

Dôležité je dosiahnuť viac ako 80

Číselná hodnota do 60 znamená, že ide o podpriemerné zrno, ktoré ani nie je určené na praženie. Hodnota medzi 60 – 80 znamená, že ide o bežnú komoditnú kávu. Od 80 sa môže káva označovať ako Speciality grade. To však nezáleží len od samotného cuppingového skóre, ale aj od miery obsahu defektných zŕn, času zberu, veľkosti zrniečok a ďalších faktorov. Káva ktorá dosiahla vyššie skóre ako 80 ale má vyšší obsah defektného zrna sa môže označovať ako Premium grade.

Za výberovú kávu si priplatíte

Všetky spomínané parametre tvoria napokon výslednú cenu kávy. Samozrejme, tá trhová sa odvíja najmä od chuti a pôvodu zrna, ale označenie Specialty grade sa na nej určite odrazí, pretože so sebou prináša punc jedinečnosti.

- - Inzercia - -