Dnes je piatok, 26.november 2021, meniny má: Kornel
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Svoje sny pretvárame na skutočnosť...

október 28, 2021 - 09:59
Týmito slovami otvoril riaditeľ 1. Súkromného gymnázia v Banskej Bystrici slávnostný akt krstu novej učebnice informačnej bezpečnosti v priestoroch Cikkerovej siene banskobystrickej radnice.
Foto: 
Ramon Leško

Nová učebnica vznikla na základe toho, že na tomto gymnáziu vzniká nový učebný odbor – Kybernetická bezpečnosť. Aj pre Informatizáciu totiž platí, že je to skvelý sluha, ale zlý pán.  Prináša do života mnohé pozitíva, no na druhej strane aj nejedno riziko, pokiaľ nie je zabezpečená dostatočná úroveň kybernetickej a informačnej bezpečnosti. 

ram_8891.jpg

Foto: 
Ramon Leško

„Zavedením predmetov v oblasti kybernetickej bezpečnosti do vyučovania nechceme len ochrániť našich študentov pred kybernetickým útokom a zneužitím. Najdôležitejším cieľom je vychovať odborníkov v spolupráci s renomovanými spoločnosťami pôsobiacimi v oblasti ochrany informačných technológií a kybernetickej bezpečnosti“, povedal riaditeľ 1. Súkromného banskobystrického gymnázia RNDr. Tibor Maťaš a zároveň dodal: „Sme prvé gymnázium, ktoré sa vydalo touto cestou a chceme ukázať ako sa dá spojiť kvalitné, všeobecné vzdelávanie s odborným vzdelaním.“ Učebnicu  slávnostne pokrstil Rastislav Janota, riaditeľ národného centra kybernetickej bezpečnosti SK – CERT.

ram_8896.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_8882.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -