Dnes je sobota, 28.máj 2022, meniny má: Viliam
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Anketa: Čo najviac vyčerpáva matky pri starostlivosti o deti?

október 27, 2021 - 11:00
Malé deti-malé starosti, veľké deti-veľké starosti. Množstvo povinností okolo detí a domácnosti nejde zovšeobecniť, pretože každá matka má inú situáciu. Spýtali sme sa rôznych mamičiek, čo považujú za najnáročnejšie pri starostlivosti o deti.
Foto: 
shutterstock.com

Simona (39), 2 deti (5 a 2)Pre mňa je najťažšie byť trpezlivá. Keď v určitej situacii niečo od chalanov chcem, aby urobili a oni majú všetok čas sveta. Tak idem vybuchnúť. No či po vybuchu vrieskam alebo mávnem rukov závisí dosť od toho, ako sa práve cítim ja. Takže čim viac v pohode som, tým tej trpezlivosti je viac.

Silvia (35), 2 deti (3 a 1)Najviac na materstve a starostlivosti o decko ma vyčerpávajú detske choroby. A to, že vlastne žiaden plan nie je plánom, ale len tajnou túžbou, kým sa neudeje. Práve kvôli tomu, že pri deckách sa ti to vždy zmení.

Mária (45), 2 deti (13 a 15)Na materstve má vyčerpáva momentálne tvrdohlavosť chalanov a ich presvedčenie, že všetko vedia najlepšie. Neochota dať si poradiť.

Majka (33), 2 deti (6 a 2): Ako nad tým rozmýšľam, si hovorím... Bože, to ma akože všetko vyčerpáva? Najviac asi nekonečné vysvetľovanie a opakovanie - nahnať ich na večerné umývanie, obliekanie - veta: chcem niečo jesť. Potom, ako si konečne chcem na minútu sadnúť, neustále rozprávanie, musím na všetko reagovať. Skákanie do reči. A celý deň do minúty naplánovaný, za chodu.

Anita (35), 1 dieťa (6): Najviac som unavená z toho, že si nemôžem robiť čo a kedy chcem. Potreby dieťaťa sú samozrejme na prvom mieste, tým pádom idem ja do úzadia a čas pre seba si musím doslova niekedy vydobiť. Cítim sa potom previnilo, lenže bez aktivít, čo ma napĺňajú som unavená a podráždená ešte viac. 

Veronika (34), 2 deti (7 a 4): Mňa vie vyštelovať všeobecne detská tvrdohlavosť, ale vidím to ako výborné zrkadlo mojích vlastností a neuprataných emócií. Detská úprimnosť je úžasná, autentickosť bytia tu a teraz. Ukazujú nam veľa o nás, len sa treba nechať viesť. 

Alexandra (41), 1 dieťa (4)Najvyčerpavajúcejšia je snaha byt perfektnou matkou, vždy dávať potreby dieťaťa pred vlastné, až to v jednom bode človeka úplne energeticky vyčerpá.

- - Inzercia - -