Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ocenenia Senior Friendly úspešne odovzdané

október 23, 2021 - 11:44
Zámerom projektu Senior Friendly je oceniť firmy, inštitúcie a organizácie, poskytovateľov produktov a služieb, ktorí ponúkajú určité benefity, služby, výrobky, výhody, aktivity a možnosti uplatnenia pre seniorov v rôznych oblastiach. Ocenenia odovzdali v piatok v priestoroch bratislavského Zichyho paláca.
Foto: 
Ramon Leško

Šiesty ročník podujatia zorganizovali Klub Luna Senior Friendly, občianske združenie a Občianske združenie Bagar. Počas slávnostného večera ocenili v 4 kategóriách - médiá, kultúrne a vzdelávacie inštitúcie či zdravotnícke zariadenia, malé firmy vrátane živnostníkov, stredné podniky a veľké spoločnosti. Osobitná cena je určená pre osobnosti, ktoré pomáhajú napĺňať ciele projektu.

ram_1393_resize.jpg

Foto: 
Ramon Leško

V kategórii Veľké spoločnosti a podniky získali plaketu Senior Friendly 2021 Slovnaft a Henkel, v rámci stredných podnikov  Hartmann-Rico, Škoda Auto Slovensko a spoločnosť Ares a v kategórii Regionálne a miestne samosprávy ocenenie získali Trnavský samosprávny kraj, mestská časť Bratislava-Ružinov a mesto Šamorín. V kategórií médiá ocenenie získal denník Pravda. Ocenenie v kategórii neziskové organizácie získalo Občianske združenie Vagus a cenu si odnieslo aj Centrum pohybovej aktivity – Biomedicínske centrum SAV.

ram_1520_resize.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Čestné uznanie odborná porota udelila neformálnej skupine pri SOS/Bird Life Slovensko, ktorá pôsobí v Banskej Bystrici, Kardio klubu SK Košice a občianskemu združeniu Návraty k pokladom. Čestné uznanie si odniesla aj Oľga Mičková, ktorú nominovalo mesto Hlohovec. Mičkovú ocenili za mimoriadny prínos k udržiavaniu kultúrneho dedičstva regiónu, za založenie a fungovanie Folklórneho súboru Šulekovo, ktorý funguje už 48 rokov.

ram_1351_resize.jpg

Foto: 
Ramon Leško

V rámci projektu súťaže o ocenenie Senior Friendly organizátori Kreatívny Klub Luna, o.z. a OZ BAGAR, vyhlasujú fotografickú súťaž KRÁSNE SPOLU 2021. Tento rok to bude už 6. ročník. Cieľom súťaže je poukázať na potrebu medzigeneračných vzťahov, spolupatričnosti a úcty k starším.

- - Inzercia - -