Dnes je piatok, 01.júl 2022, meniny má: Diana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Vratislav Mynář na videu ukázal novinárom Zemana v nemocnici

október 21, 2021 - 21:35
Vedúci Kancelárie prezidenta Českej republiky Vratislav Mynář na štvrtkovej tlačovej konferencii ukázal video hlavy štátu Miloša Zemana z pražskej Ústrednej vojenskej nemocnice, kde už viac ako týždeň leží. Informoval o tom web TV Nova.
Foto: 
SITA

Prezident je na týždeň starom videu zachytený, ako sa zhovára s predsedom Poslaneckej snemovne Radkom Vondráčkom. Mynář video pustil, aby dokázal, že nikto nesfalšoval Zemanov podpis na listine, ktorou zvoláva úvodnú schôdzu novej Poslaneckej snemovne na 8. novembra. Boli to prvé zábery prezidenta Zemana po jeho hospitalizácii.

Zeman vo videu hovorí, že 8. november je najneskorší termín, na čo mu Vondráček odpovedal, že sú „radi za čas“. Zeman zareagoval nemeckým citátom “získaný čas, získané všetko“ a následne mu Mynář dá na podpis listinu, ktorej obsah nebol na videu vidieť.

Krátko po premietnutí záberov sa tlačový brífing skončil. O súčasnom stave českého prezidenta však na ňom nezazneli žiadne informácie.

Zeman je hospitalizovaný od nedele 10. októbra. Je v starostlivosti lekárov na Klinike anestézie, resuscitácie a intenzívnej medicíny Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe. Český prezident sa podľa jeho ošetrujúceho lekára Miroslava Zavorala lieči pre komplikácie, ktoré vznikli popri jeho chronickom ochorení. Na zverejnenie presnej diagnózy Zeman nedal súhlas.

SLEDUJTE EXKLUZÍVNE VIDEO

- - Inzercia - -