Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako používať micelárnu vodu

júl 04, 2021 - 13:03
Micelárna voda nie je vo svete kozmetiky nijaký nováčik. Vyvinuli ju vo francúzskych kozmetických laborátoriách už začatkom 20. storočia. Za jej vznikom sa ukrýva potreba šetrnejšieho odstraňovania nečistôt z pleti, nakoľko miestna tvrdá voda Francúzskam vysušovala pleť.
Foto: 
Andrea Piacquadio na Pexels

Dnes má tento viacúčelový prípravok svojich priaznivcov i tých, ktorí sú voči micelárnym vodám skeptickí. Odlíčenie, čistenie a hydratácia pleti sú tri najčastejšie prezentované výhody micelárnych vôd. Obsiahnuť jedným prípravkom takmer kompletnú rutinu znie fantasticky, však? Vhodne zvolená micelárna voda má určite svoje miesto v kozmetickej výbave, kľúčové je však jej správne a vhodné použite.

Jednotka rýchleho odlíčenia

Hlavný a najdôležitejší účel, ktorý micelárna voda plní je účinné povrchové očistenie pleti. Aplikácia micelárnej vody by nemala nahradiť komplexnú starostlivosť vhodnými prípravkami pre typ a stav pleti. Jej výhodou je jednoduché a efektívne zloženie. Základom každej micelárnej vody sú micely – molekuly vo vodnom roztoku, ktoré majú „rozpúšťacie“ schopnosti. Vďaka tomu je možné micelárnu vodu použiť aj v situáciách, kedy nemáme možnosť si tvár dôkladne očistiť prípravkom a vodou, ale potrebujeme pleť rýchlo odlíčiť alebo osviežiť, napríklad pri cestovaní, pri športe, alebo ak potrebujeme denné pracovné líčenie upraviť na večerné. Je to taká prvá pomoc pre povrchové očistenie pleti počas dňa a výborný prvý krok pravidelnej viackrokovej starostlivosti o pleť.

Intenzívna sila drobných micel

Micely sú koloidné častice guľôčkového tvaru tvorené vnútornou a vonkajšou vrstvou. Vonkajšiu vrstvu tvorí väčšinou voda, preto sa v nej micely aj dobre rozpúšťajú a vnútornú vrstvu tvoria lipidy. Lipidy sú hydrofóbne to znamená, že vodu odpudzujú, ale priťahujú oleje a mastnotu. Keďže väčšina nečistôt, ktoré sa na pleti počas dňa a noci usádzajú ako make-up a maz zachytávajúci nečistoty z prostredia majú olejový charakter, vnútorná hydrofóbna vrstva ich ako magnet vytiahne z pokožky a uzatvorí vo vnútri micel.

Mary Kay® Micelárna voda
Mary Kay® Micelárna voda

Oplachovať či neoplachovať vodou?

Mary Kay®Micelárna voda je navrhnutá tak, aby efektívne poskytla čistiaci aj jemný ošetrujúci benefit bez nutnosti oplachovania vodou. Obsahuje dodatočné ingrediencie, ako napríklad glycerín, ktorý poskytuje pleti hydratáciu. Vďaka obsahu kyseliny citrónovej, ktorá je prirodzeným antioxidantom, pomáha pleť ochrániť pred voľnými radikálmi a zároveň vyrovnáva ph pokožky. Preto je praktickým prípravkom na odlíčenie alebo osviežene pleti, kedykoľvek počas dňa. Zároveň efektívne doplní pravidelnú rannú a večernú rutinu pre intenzívnu starostlivosť o pleť ako jej úplne prvý krok. Dvojkrokové alebo dvojfázové čistenie pleti spočíva v odstránení mejkapu a najväčších nečistôt z pleti jedným prípravkom a následným očistením gélom, krémom alebo penou v kombinácii s dôkladným opláchnutím vodou. Účinné zložky obsiahnuté v prípravku zvolenom podľa typu a stavu pleti majú možnosť lepšie preniknúť do pokožky, ktorá je už zbavená najväčších nečistôt. Pri odlíčení nesmieme zabudnúť na citlivé okolie očí, na ktoré micelárna voda nie je určená. Na odstránenie očného mejkapu vždy používajte prípravky určené na starostlivoť o citlivú pokožku očného okolia.

Micelárna voda nie je pleťové tonikum

Ak je micelárna voda prvým krokom čistenia pleti, tak tonikum by malo byť posledným krokom v čistení. Zatiaľ čo micelárna voda vďaka svojmu zloženiu odstráni z pleti tie najväčšie nečistoty a make-up, vrátane vodoodolného, tonikum je už prípravok určený na dočistenie a upokojenie pleti. Tonikum eliminuje vznik podráždení a zápalov. Pripravuje pleť na dokonalú absorpciu ošetrujúcej starostlivosti o pleť, teda séra, krému či pleťového oleja.

Je micelárna voda vhodná pre všetky typy pleti?

Micelárna voda od Mary Kay® je vhodná na všetky typy pleti. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov je však dôležité pamätať na komplexnú starostlivosť o pleť. Podstatné je porozumieť potrebám svojej pokožky predovšetkým, ak sa rozhodnete pre univerzálne produkty, akým je napríklad micelárna voda.

Ak vás zaujíma, ako Mary Kay® Micelárna voda môže doplniť vašu pravidelnú starostlivosť a pomôcť k vašej vysnívanej dokonalej pleti, kontaktujte nezávislú kozmetickú poradkyňu. Pomôže vám nastaviť individuálnu rutinu presne podľa potrieb vašej pokožky aj vášho životného tempa.  

Micelární voda

Autor: 
Mary Kay

- - Inzercia - -