Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

AKTUALIZÁCIA: Hlava štátu prijala demisiu predsedu vlády Igora Matoviča

marec 30, 2021 - 16:42
Igor Matovič na poste premiéra končí. Zostavením novej vlády poverila prezidentka Zuzana Čaputová podpredsedu vlády a ministra financií Eduarda Hegera (OĽaNO).
Foto: 
Sita

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala demisiu predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO). Okrem premiéra tak automaticky stratili mandát všetci členovia vlády. Zostavením novej vlády poverila hlava štátu podpredsedu vlády a ministra financií Eduarda Hegera (OĽaNO). Súčasná vláda bude svoju funkciu podľa Ústavy SR vykonávať až do vymenovania novej vlády.

Hovorca prezidentky Martin Strižinec následne na tlačovej konferencii po prijatí demisie povedal, že Čaputová rokuje s Hegerom o zostavení novej vlády. Nový premiér doručil hlave štátu zoznam budúcich členov novej vlády a spolu s ním aj zoznam 91 poslancov, ktorí vznikajúcej vláde vyjadrili podporu. O ďalších krokoch v procese zostavenia vlády bude Kancelária prezidentky podľa jeho slov informovať hneď, ako to bude možné.

e._heger.jpg

Foto: 
Sita

Matovič zároveň verejnosť požiadal o odpustenie všetkých chýb, ktoré počas posledného roka spravil
Bývalý predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) požiadal verejnosť o odpustenie všetkých chýb, ktoré počas posledného roka spravil. Povedal to na tlačovej konferencii v prezidentskom paláci po tom, ako prezidentka Zuzana Čaputová prijala jeho demisiu.

„Bol to síce len jeden rok, ale cítim sa, ako by ich bolo desať. Bol to pre Slovensko najťažší rok od druhej svetovej vojny, ale prežil som ho v jedných topánkach a s jediným cieľom – chrániť zdravie a životy ľudí,“ uviedol Matovič. Bývalý premiér v závere poďakoval svojej rodine a verejnosti.

Nový predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) Matovičovi poďakoval a skonštatoval, že jeho odchod je veľkým gestom, ktoré nemá obdobu. Podotkol, že Matovič neodstupuje pre korupciu či vraždu, ale aby upokojil politickú situáciu a nespokojnosť ľudí.

- - Inzercia - -