Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nebuď iba jednou z možností

marec 02, 2021 - 20:24
Zažila si už niekedy vzťah založený na absolútnej nerovnosti, kedy si sa išla rozkrájať, zatiaľ čo druhá strana iba nenásytne a bez hanby nastavovala dlaň?
Foto: 
unsplash.com

Už veľmi dlhý čas zastávam tvrdenie, že k ľuďom treba pristupovať ako vreckové zrkadlo. Možno to na jednej strane bude znieť hlúpo, dokonca škôlkársky, ale je to tak. Prečo by si sa mala usmievať a pritakávať niekomu, kto sa k tebe správa akoby si bola úplný odpad?

Rovnako to vyzerá i v partnerskom spolunažívaní. Odvšadiaľ počúvame, že vzťah je o dvoch ľuďoch. To znamená, že bez ohľadu na to, či je dobre alebo zle, zodpovednosť nesú 4 plecia. Sľubujeme si večnú lásku, podporu, ochotu a podobné kvality, ktoré len málokedy vydržia nepoškodené alebo nenarušené vplyvom okolia.

Každý z nás má povinnosti, ktoré si vyžadujú urgentnú pozornosť a rýchle vybavenie. Napriek tomu si však dokážeš nájsť čas na jeho požiadavky, potreby, túžby. Stíhaš variť, upratovať, žehliť, nakupovať, pracovať... Nikde nie je napísané, že ti s nimi sem tam nepomôže. Pri najmenšom možno tvrdiť, že muž za kuchynským pultom je náramne sexi, takže to je bod do plusu.

644.jpg

Foto: 
unsplash.com

Nezanedbávaš svoj vzhľad, snažíš sa byť atraktívna za hocijakých okolností. Si šťastná z toho, že je tvojim partnerom, dýchaš preňho. Stojí na prvej priečke tvojich priorít, no jemu to nestačí. Čokoľvek navyše je stále málo. Zisťuješ, že sa mu zrazu nakopili služobky, doma ho takmer vôbec nevidíš, príde ti to celé akési čudné.

Keď ťa konečne poctí svojou prítomnosťou zacítiš neznámy parfum. Stačilo! Toľko energie premrhanej navnivoč, snahy vyhovieť mu, udržať ho. Načo? Aby si popri tebe našiel ešte jednu? Nikdy sa nestavaj do situácie, v ktorej by si šliapala po vlastnej hrdosti. Si úžasná, šikovná, krásna a múdra. Máš na viac, ako byť len jednou z možností. 

- - Inzercia - -