Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vzťahová stopka: Takto by si sa cítiť nemala

február 28, 2021 - 22:30
Byť vo vzťahu s človekom, ktorý ti na sto percent vyhovuje je skutočne nádherná situácia, no všetko má svoj protipól. Takto by si sa pri partnerovi cítiť nemala.
Foto: 
shutterstock.com

Spolunažívanie spotrebuje obrovskú časť tvojej energie. Investuješ ju najmä do kompromisov, ktoré sú doslova každodenným rituálom. Potrebuješ ich pri bizarných a primitívnych maličkostiach, rovnako ako aj pri vážnych rozhodnutiach. Avšak musíš vedieť odhadnúť, kedy sa snaživosť a námaha naozaj oplatí. Takto by tvoj vzťah vyzerať nemal:

1. Pravidelný stres
Stres je masaker. Nosíš ho so sebou ako kabelku bez ohľadu na to, kam ideš. Práve domov a náruč svojho milovaného má predstavovať bezpečné útočisko. Miesto toho je to len ďalší zdroj. Dávaj si naň veľký pozor, stres je totiž iba začiatok. Od neho sa odvíjajú nasledujúce nepríjemnosti, napríklad úzkosti, panika, depresia...

2. Strach povedať svoj názor
Okrem faktu, že sa máte vzájomne rešpektovať by mal vo vzťahu fungovať princíp rovnosti. Obaja rozmýšľate vlastnou hlavou a je úplne prirodzené ak názory nenájdu spoločný bod, no pociťovať strach, následkom čoho si radšej zahryzneš do jazyka, značí problém.

638.jpg

Foto: 
shutterstock.com

3. Diktovanie dress codu
Si žena. Logicky neholduješ iba jednému druhu odevu. Nikto nemá právo diktovať ti, čo si máš obliekať. Okej, podľa neho ti najviac pristanú rifle s obyčajnou mikinou, ale to neznamená, že bude robiť cirkus akonáhle prídeš v šatách alebo sukni.

4. Kontrolovanie kalórii
Keď už si si myslela, že tretí bod je na facku, tento ťa už nepochybne prinúti plesknúť si dlaňou o čelo. Mať spoločné záujmy je vždy plus. Venujete sa zdravému životnému štýlu, chcete sa vo svojom tele cítiť sebavedome a spokojne, na tom predsa nie je nič trestuhodné. Lenže chodiť ti za zadkom, kontrolovať ťa a počítať kalórie každého jedného sústa, ktoré počas dňa požiješ je choré. Snáď sa tvoj jedálniček nebude skladať z vatových tampónov, lebo pánko sa obáva, že ti náhodou pribudne gram navyše.  

- - Inzercia - -