Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Bol pre mňa cennou lekciou

február 14, 2021 - 21:25
Všetci máme v živote niekoho, od koho sa naučíme na náš vkus až príliš. Ako byť lepším partnerom, poslucháčom, človekom.
Foto: 
shutterstock.com

Nemusí to byť vždy súčasťou plánu. Napokon sa to akosi deje samé od seba. Počas života sa nám naskytne množstvo príležitostí. V konkrétnej chvíli máme dojem akoby sme vyhrali jackpot v lotérii, no časom pomaly skladáme ružové okuliare a začíname vnímať realitu, ktorá je o niečo menej lákavá.

Prišiel mi do života ako ľahký letný vánok. Znenazdajky, potichu a opatrne. Spočiatku vyzeral byť ako skvelý priateľ do dažďa. Čas je však mocný pán a odrazu nás oboch premenil na čosi viac. Umenie rozumieť si s človekom spočíva v hľadaní podobností. Medzi nami ich bolo viac než dosť.

Postupne som prestala rátať množstvo prebdených nocí strávených nad ťažkými témami našej minulosti. Navzájom sme sa jeden druhému odkrývali a priznám sa, že pocit ako tento je vskutku vzácny. Nadobúdaš pri ňom dojem výnimočnosti. On sa ti predsa zveruje o veciach, s ktorými sa sám celkom nestihol vysporiadať. Ty mu na oplátku ukazuješ svoju zraniteľnú verziu. Presne tú, čo bola naštrbená naivitou a premrhaným odpustením.

580.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Začali sme stavať základy vzťahu až sme sa k nemu napokon aj dopracovali, no ako to už býva zvykom, veci, ktoré sa zdajú byť až priveľmi dokonalé, upadajú rýchlo. Nemožno rozprávať nič o odcudzení, pretože sa to nestalo. Skôr by som povedala, že sme obaja dospeli k pochopeniu zlého načasovania. Áno, skutočne existuje a aj dvaja ľudia s toľkými spoločnými záujmami sa nakoniec rozdelia na križovatke budúcnosti.

Ak je niečo, za čo som vďačná, tak jeho povaha. So všetkým, čo jej prináleží. Pochopenie, empatia, súcit, dobrota až od kosti a odvaha. Možno sa ešte raz naše cesty opäť spoja a budeme zasľúbenou power couple a možno nie. Tak či tak mi bol tento človek tou najdôležitejšou a najcennejšou lekciou. Som šťastná, lebo ani jeden z nás sa nemusí vyrovnávať so stratou. K žiadnej totiž nedošlo. Vždy sme tu pre seba.

- - Inzercia - -