Dnes je streda, 26.január 2022, meniny má: Tamara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prečo majú z teba muži strach?

február 11, 2021 - 19:07
Debata o tom, do koľkých rôznych kategórii by sme mohli ľudí selektovať, je minimálne na dobu neurčitú. Sme odlišní, a práve v tom tkvie naša výnimočnosť.
Foto: 
shutterstock.com

My sa teraz sústredíme na ženy a na to, prečo v opačnom pohlaví občas vyvolávame strach či obavy. Všetci túžime po správnom človeku, ktorý príde a urobí náš svet o niečo lepším a znesiteľnejším. Niekoho, kto bude presne vedieť metódu, pomocou ktorej nás rozosmeje a pozdvihne v ťažkých chvíľach.

Aj napriek tvojej krehkosti a jemnosti musíš uznať, že sa z času na čas správaš ako sekera. Si tvrdohlavá, neoblomná a zaťatá. Keď si niečo zaumieniš, neexistuje nič, čo by ťa prinútilo zmeniť názor. To je práve časť osobnosti, ktorá je pre mužov častokrát doslova desivá. Prečo je tomu tak?

Jednoducho preto, lebo muži odjakživa cítili potrebu strážiť a rozprestierať nad nami ochranné krídla. Nenechaj sa zmýliť, on si je plne vedomý tvojej sily a schopnosti postarať sa o seba, avšak rovnako mu ani ty nemôžeš brániť robiť to, čo pokladá za nevyhnutné. V okamihu ako zacíti, že mu vo všetkom konkuruješ, dostane strach. Zväčša je to aj dôvod, pre ktorý si muži s podobnými ženami radšej ani nezačnú.

555.jpg

Foto: 
pexels.com

Takisto mužom neimponuje ani prehnaná úprimnosť. Vieš, je rozdiel povedať svoj názor alebo prejaviť nad niečím rozhorčenie. Druhá vec je ale spôsob, akým svoju úprimnosť podávaš. Slovom úprimnosť sa totiž zvyčajne maskuje potreba človeka zhodiť a uraziť. Žena má v očiach maskulínnych polovičiek disponovať svojou nežnosťou a zraniteľnosťou. A keď už túžia po dravosti, viac menej si ju predstavujú za dverami spálne.

Pre lepšie pochopenie, nikto ťa nenúti k zmene. Práve naopak, ostaň sama sebou za akýchkoľvek okolností, no taktiež nie je na škodu v istých situáciách zvoľniť a dať mužovi pocit, že je dôležitý a najmä potrebný. Pokojne si navzájom vyjadrujte svoje postrehy, ale zároveň sa rešpektujte. Vetko sa dá povedať aj bez nutnosti naštrbiť niečie sebavedomie.

- - Inzercia - -