Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kamoška za všetky drobné

február 11, 2021 - 19:01
Ako by si popísala svoju najlepšiu kamošku? Čo pre teba znamená? Bola by si niekedy schopná zanevrieť na ňu a nájsť si inú?
Foto: 
pexels.com

Priatelia sú doslova darom z nebies. Stoja pri nás na každom kroku, nech už sa rozhodneme urobiť kadejakú hlúposť. Sem tam sa poškriepime, pretože je úplne prirodzené mať rozdielne názory a postoje. Pravdou však ostáva, že bez nich by bol tento svet celkom neznesiteľný.

Len si skús predstaviť, ako by vyzeral tvoj život, keby sa oň nemôžeš podeliť so svojou najbližšou dôverníčkou? Každý z nás predsa potrebuje niekde nájsť stabilitu a pevnú pôdu pod nohami, nakoľko sa pri rýchlosti dnešnej doby neustále držíme v pohybe. Kamoška je ako tvoje bezpečné miesto, kam sa uchýliš, keď už ti okolitý tlak prerastá cez hlavu.  

Vypočuje si tvoje radosti, starosti a hlavne je tu, kedykoľvek potrebuješ načerpať motiváciu. Podporuje ťa, vždy podá pomocnú ruku. Pripomína dúhu, ktorá rozbíja tento čiernobiely vizuál. Rovnako si tu aj ty pre ňu. Snažíš sa jej oplácať dobrotu a láskavosť, ktorou oplýva, aby na oplátku taktiež vedela, že sa má na koho obrátiť.

558.jpg

Foto: 
pexels.com

Získať lojálnu kamarátku, ktorá sa jedného dňa neschytí a nepovie si, že má chuť na zmenu je omnoho komplikovanejšie než nájsť normálneho chlapa. Osobne som prešla mnohými kamarátstvami, ktoré sa zo začiatku tvárili, že vydržia na veky vekov, no po určitej dobe som narazila na tvrdú realitu. Trvalo to celkom dlhý čas, kým som sa dopátrala k tej pravej, no oplatilo sa.

Poznáme sa natoľko, že dokážeme predvídať reakciu tej druhej dávno pred tým než tak učiníme. Ani pri najmenšom nám neprekáža tráviť hodiny prechádzaním sa v mínusových teplotách, daždi či naopak totálnych horúčavách. Aj po rokoch sa máme stále o čom baviť. Bez problémov sa zaručíme jedna za druhú. Nemusíme mať strach zo zrady či sklamania, a to je pre mňa kamoška za všetky drobné.

- - Inzercia - -