Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Princíp otvoreného vzťahu

január 25, 2021 - 23:39
Kedysi ľudia žili v konzervatívnej predstave o tom, ako má vyzerať typický vzťah medzi dvoma ľuďmi. Dnešná doba ale otvára množstvo rôznych dverí.
Foto: 
shutterstock.com

Už len keď sa zamyslíš, že niekoľko desiatok rokov dozadu neexistovala predstava vzťahu, v ktorom figurovali rovnaké pohlavia vieš, že progres v rámci súčasnosti je ako krok v sedemmíľových čižmách. Niektoré domácnosti žijúce v častiach, kde sa dodnes tradície kladú na prvé priečky sa s touto novou alternatívou stále neskamarátili.

Medzi ďalšie možnosti zo širokej škály typológie vzťahov patrí aj  friends with benefits, čo v preklade znamená kamarát alebo kamarátka s výhodami. O tom, v čom spočíva sme si povedali už dávnejšie a teraz rozoberieme vzťah otvorený.

Čo vôbec znamená byť v otvorenom vzťahu? Vtipne povedané, si v ňom a zároveň aj nie. Otvorenosť v tomto prípade funguje doslova ako bránka pred domom, môžeš z nej kedykoľvek vyjsť a vrátiť sa bez hocijakých komplikácii.

491.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Presná definícia vystihujúca tento typ vzájomného spolužitia zrejme neexistuje, nakoľko je príliš subjektívny. S priateľom si navzájom umožňujete zdieľať intímnu časť životov, či už je to sex alebo klasická náklonnosť, s inými ľuďmi, respektíve nie ste v tom len dvaja.

 Jediné, čo je nutné dodržiavať sú pravidlá. Tie si so svojim partnerom stanovte hneď na začiatku, aby nedošlo k zbytočným nedorozumeniam. Môže sa totiž stať, že jedného z vás to laicky povedané, prestane baviť, a bude sa chcieť dopracovať k normálnemu monogamnému vzťahu. V tomto bode sa otvorený vzťah a kamarátstvo s výhodami celkom križujú. V oboch prípadoch sú dve cesty „von“. Buď vás táto dohoda podvedome utvrdí, že ako pár to spolu zvládnete, alebo sa vaše cesty rozídu. Predsa len, stále môžete ostať kamarátmi. 

- - Inzercia - -