Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kamarátstvo alebo prekliatie?

január 20, 2021 - 11:24
Kamarátky sú prakticky rodina, ktorú si sama zvolíš. Sú skvelými spoločníčkami v čomkoľvek, čo ti zíde na um a nikdy ťa nenechajú v štichu.
Foto: 
shutterstock.com

Od diskoték po nočný „girl talk“ v deke so šálkou čaju v ruke. Dokonca sa vraví, že ak kamarátstvo trvá viac ako desať rokov, vydrží už navždy. Nevieš si predstaviť aké by to bolo nemôcť jej napísať správu. Predsa len, keď si spravíš náhodnú a hlavne nechcenú manikúru pomocou plechovky s mini fazuľkami, musí o tom vedieť prvá. Neexistuje, aby si sa s ňou nepodelila o najakútnejšie detaily života. Alebo aj tie úplne zbytočné. Veď to je skoro to isté.

Negenetická sestra s tebou pôjde do každej blbosti, akú len tvoja krásna hlávka dokáže vygenerovať. Nenechaj sa zmýliť, ona si je plne vedomá, že celá akcia skončí katastrofálne, ale kolegiálny duch jej skrátka nedovolí nechať ťa okúsiť závan centrálneho príjmu samotnú.

Kedy sa ale kamarátstvo stane prekliatím? Vieš, hocikto ti povie, že má vo svojej rodine minimálne jednu čiernu ovcu, ale ono zrejme existuje pádny dôvod prečo si originál rodinu nedokážeš len tak vybrať ako z výkladu. Pretože akonáhle ti do života prikvitne nočná mora prezlečená za kamošku, ktorá ťa síce nebude terorizovať dlhšie ako rok (aj to už som prehrotila), už nikdy nepodceníš silu DNA.

469.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Rozumný človek sa rád zabáva, avšak má svoje limity. Nechce sa ti nikam chodiť, čo chodiť, nechce sa ti ani len byť a tento hyperaktívny otravný človek ťa neustále tlačí, aby ste išli „vypic a žic“. Celý deň sa od svojho mobilu nevzdiali ani na krok, lebo jej pípa častejšie než linka záchrany.  

Nie si schopná vymenovať aspoň 5 chalanov, s ktorými si neprehodila smajlíka s vyplazeným jazykom (flirt a hej, stále sa to drží). Potom len chodí a sťažuje sa ako sú všetci rovnakí. Bárs by nie. Takúto osobu nevieš vyhodiť ani len z vlastného bytu, nie to ešte zo života, lebo je tak zahľadená do seba, že nepostrehne chýbajúci humor vo vete „prosím ťa vypadni už“.

Jediné, čo ti ostáva je vypariť sa. Potichu, pomaly a nenápadne. Všimne si to? Jasné, že hej. Chvíľu budeš najväčšia mrcha v hre a potom si okoňuje ďalšiu, takže na pomyselnej šibenici budeš visieť zhruba mesiac. Vo chvíli ako jej do života vkročí druhá potenciálna obeť, ty len zaželaj veľa odhodlania, úspechov, pobaľ si švestky a utekaj.

- - Inzercia - -