Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ten pravý je ako hudba

december 21, 2020 - 23:28
Všetky máme svoje kamošky, za ktoré obetujeme čokoľvek, aj zložíme náušnice a skočíme do bitky. Preto nechceme, aby sa trápili kvôli nešťastnej láske.
Foto: 
pexels.com

O láske sa rozpráva nadmieru jednoducho. Najmä ak sa s ňou nepasujeme my. Paradoxne vieme poskytovať vzťahové rady skoro ako ded vševed, no keď je rad na nás, ten gigantický betónový múr skrátka nepreskočíš.

Chodia za tebou kamošky a častokrát ti so slzami v očiach kladú klasickú otázku: „Prečo ja neviem nájsť toho pravého?“ Odpoveď na túto dilemu závisí od okolností. Pravidlom ostáva, že si zo začiatku musíš prejsť vzťahmi, ktoré sú...no, na dve veci, aby si si o to viac vážila ten, ktorý bude stáť aj za posledné peso.

Na druhú stranu, pojem „ten pravý“ spájajú s toľkými podmienkami, až sa mi nechce veriť, že nechápu prečo ho ešte nenašli. Zlatko ak si otvorím tvoj zoznam kritérií, ktoré od toho maskulínneho chudáčika očakávaš, musím ťa sklamať. On neexistuje! Nehnevaj sa, ale ak by si mala napísať vlastné preferencie, garantujem ti, že by sa priblížili maximálne k pätine. Nie preto, že by si bola nedostatočná, len jednoducho vyžaduješ perfekcionizmus od ľudskej bytosti.

357.jpg

Foto: 
unsplash.com

Sú to práve nedokonalosti a drobné chybičky, ktoré princa tvojich snov robia tak výnimočným. Nenechaj sa zmýliť, drobnými chybičkami mám na mysli ozajstné detaily. Chronického klamára, podvodníka či „príležitostného“ sukničkára sem isto nezaraďujem. Ten pravý by sa dal prirovnať k hudbe.

Takisto ako v hudbe aj v prípade tvojho vyvoleného zhodu pocítiš. Nepopierateľný súlad medzi vami si schopná vnímať iba dušou. Nevidíš ho, nepočuješ, rovnako sa ho nemôžeš dotknúť. Avšak vieš rozoznať, čo ťa rozcíti. Pokiaľ si svojho pravého ešte nenašla, nezúfaj. Nejedná sa o disciplínu na stopky alebo o tézy z bakalárky, kedy ti pri pomalom výkone tie najlepšie ujdú. Daj si načas a hlavne, vyberaj srdcom. 

- - Inzercia - -