Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ste to vy proti problému, nie ty proti nemu

december 11, 2020 - 02:17
Najčastejšia príčina hádok vo vzťahu sa týka bezhlavého presadzovania pravdy, nech už je akákoľvek. V podobných chvíľach ale zabúdame na to podstatné.
Foto: 
unsplash.com

Všetci dobre vieme, že vzťah je seriózny záväzok, v rámci ktorého sa zaprisahávaš uprednostňovať potreby svojej drahej polovičky pred tie vlastné. Je súhrnom kompromisov a ústupkov, ktoré by si za normálnych okolností nikdy nepodstúpila. Aké milé.  

Avšak ustupovať sa dá iba do istej miery. Najdôležitejšiu úlohu zohráva tolerancia. Akonáhle ju prekročíš, si očitým svedkom transformácie tvojej krehkej krásnej žienky na zúrivé monštrum. Samozrejme to platí aj naopak.

314.jpg

Foto: 
unsplash.com

Hádka ako taká môže vzniknúť napríklad vtedy, keď sa dopustíš nevery, klamstva, podvodu a podobne. Potom sú tu ale boje za hlúposti. Nedajbože objednáš pizzu s hríbmi, pričom ti milión krát povedala, že huby neznáša. Darmo, vyrobil si kolosálny prúser, len čo je pravda.

My sa ale sústredíme na kolónku „racionálne/logické“ konfrontácie. Stáva sa ti, že po hádke ostane doma ticho? A nemám na mysli hocijaké ticho, ale také, že po dvoch týždňoch nie si schopný s určitosťou povedať, či už žiješ sám alebo ste stále dvaja. Ak áno, mali by ste si spoločne sadnúť za jeden stôl a uvedomiť si, že nech už príde hocijaký problém a skríži vám cestu, vašou úlohou je riešiť ho s chladnou hlavou. Konkrétne teraz totiž oproti sebe stoja dvaja súperi. Na vaše prekvapenie to nie si ty vs. on, ale vy vs. problém. Čím skôr pochopíte tento primitívny zákon, tým rýchlejšie sa bobrík mlčania rozplynie. 

- - Inzercia - -