Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

On nie je jediný, kto sa má snažiť

november 20, 2020 - 18:22
Vec sa má tak, že akokoľvek sa snažíš tvrdiť opak, vzťah je vždy záležitosťou dvoch. Nie si predsa tradičná Snehulienka, ktorá si odpočívala uprostred lesa čakajúc, kým jej princ urobí všetku robotu a ona si len príde na hotové.
Foto: 
shutterstock.com

Kompromisy sú základ! Partnership je niečo, pri čom ego odkladáš bokom a snažíš sa vychádzať v ústrety. Bez toho to fungovať jednoducho nebude. Je pravda, že chlap by mal byť iniciátorom viacerých sekcií, no ak si myslíš, že ty nemusíš urobiť nič, si na omyle.

Momenty, kedy sa dostanete do konfliktu, si skrátka vyžadujú ústupky. Ak obaja pôjdete slepo za svojou pravdou, dostanete sa... no nikam. Akurát tak k väčšej hádke. Nikto ťa nedegraduje a nenúti, aby si od piky prestavala svoje morálne zásady. Proste ide o to, že tak ako aj ty, aj on má právo na ospravedlnenie.

shutterstock_292332140.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Pokým od neho budeš neustále vyžadovať, aby ti vo všetkom vyhovel, dlho vám to nevydrží. Dotlačíš ho k pocitu menejcennosti, čo sa chlapom teda naozaj nepáči. O to viac, ak si bude myslieť, že je pod papučou. Vo vzťahu by mala vládnuť rovnováha. Pravda je subjektívna. Hlavne ak sa bavíme o komplikáciách vo vzájomnom spolužití. Je omnoho väčšia pravdepodobnosť, že nájdeš ihlu v balíku sena než záblesk objektivity pri hádke.

Ak nastane hocijaký problém, buď aj ty tou, čo priloží ruku k dielu. On totiž nie je jediný, kto sa má snažiť.

- - Inzercia - -