Dnes je sobota, 21.máj 2022, meniny má: Zina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Od pondelka sa ruší limit 30-kilometrovej vzdialenosti pre pendlerov

november 06, 2020 - 18:52
Nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR mení režim na hraniciach, ale aj podmienky vstupu do prevádzok a zamestnania v okresoch, kde sa uskutoční druhé kolo celoplošného testovania a tiež v tých, v okresoch, kde sa neuskutoční.
Foto: 

Nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), platná od pondelka 9. novembra, ruší limit 30-kilometrovej vzdialenosti od otvoreného hraničného priechodu pre pendlerov, ktorí žijú na Slovensku a pracujú v susedných štátoch.

Po novom tak budú medzi výnimky patriť všetky osoby, ktoré majú na území susedného štátu pracovný pomer alebo miesto výkonu práce, musia však vedieť túto skutočnosť preukázať. Vyhláška mení režim na hraniciach, ale aj podmienky vstupu do prevádzok a zamestnania v okresoch, kde sa uskutoční druhé kolo celoplošného testovania a tiež v okresoch, kde sa testovanie neuskutoční. Informoval o tom v tlačovej správe Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR.

Limit 30 kilometrov ostáva v platnosti pre osoby žijúce v susedných štátoch a pracujúce na území Slovenska, rovnako ako aj pre občanov Slovenska žijúcich v susedných štátoch, a to bez ohľadu na miesto výkonu práce.

Žiaci a študenti žijúci v Českej republike a študujúci na Slovensku, alebo žijúci na Slovensku a študujúci v Českej republike sa musia pri prechode hraníc vedieť preukázať potvrdením vydaným školou o tom, že vyučovanie sa uskutočňuje prezenčnou formou.

Po príchode z takzvaných červených krajín do domácej izolácie sa už nebude potrebné hlásiť regionálnemu úradu verejného zdravotníctva, iba svojmu ošetrujúcemu lekárovi, keďže je v tomto prípade povinná registrácia na stránke koronagov.sk a regionálne úrady tieto informácie dostanú automaticky.

- - Inzercia - -