Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Takto sa kamoška nespráva!

november 03, 2020 - 21:05
Priatelia sú tu navždy. Prinajmenšom sa tak hovorí. Občas to však neplatí, pretože priateľstvo je, rovnako ako partnerský vzťah, založené na kompromisoch, empatii a vzájomnom rešpekte. Ako by sa teda správna kamoška nemala správať?
Foto: 
pexels.com

Keď niekoho chceš nazývať svojou najlepšou kamarátkou, začni k nej aj tak pristupovať. Byť bff nie je len o selfíčkach na príbehu a vo feede. Ide hlavne o to ako sa správaš keď sa nikto nepozerá.

Tvojou úlohou nie je stáť v niečom tieni a dobrovoľne ustupovať z radaru. Kamarátstvo nemá byť o hierarchii, v ktorej je jedna z vás zamestnanec a druhá veľký šéf. Tobôž by si nemala cítiť potrebu sa s ňou porovnávať. V tom prípade je niečo evidentne zle.

Je normálne mať odlišné názory a postoje na určité situácie. Počnúc od úplných drobností ako napríklad, či pôjdeme von alebo radšej ostaneme doma, až po veci vážnejšieho charakteru, kedy už cítiš, že tvoja takzvaná bestie ťa maximálne dehonestuje ako ľudskú bytosť.

mean.gif

Foto: 
stylecaster.com

To, čo povie, urobí a zavelí je sväté, zatiaľ čo ty iba stoj, buď ticho a prispôsob sa. Ak máš pocit, že sme opísali tvoj aktuálny stav, pre tvoje dobro je najvyšší čas pobrať sa svojou cestou. Nezastávaš úlohu bábiky s prázdnou hlavou, ani frajera, ktorý sa musí za každých okolností spovedať, ba dokonca pýtať si zvolenie.  

Takejto osobe na tebe absolútne nezáleží. Aspoň nie tak ako jej záleží na sebe.  Nevníma ťa ako seberovnú, ani nikdy nebude. Tvoja kamarátka voči tebe nemôže byť sebecká, arogantná a vonkoncom by si na úkor teba nemala „hladkať“ svoje ego. Ak nedokáže pochopiť, že celý svet sa netočí iba okolo nej, tak od tohto toxického vzťahu dávaj ruky preč.

- - Inzercia - -