Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Akým ľuďom sa vo svojom živote radšej vyvaruj

október 24, 2020 - 17:21
Nedá sa byť kamarát s každým. Za naše pôsobenie na tomto svete to už môžeme brať ako fakt, nakoľko sme mali možnosť okúsiť to na vlastnej koži. Poniektorí aj viackrát než by bolo potrebné.
Foto: 
pexels.com

Kvality človeka nespozoruješ za päť minút, čo sa s ním rozprávaš. Sem tam sa stane, že aj po rokoch ťa dokáže prekvapiť niekto, o kom máš dojem, že ho poznáš na milión percent. Každopádne je nutné ísť viac do hĺbky. Znie to pomerne jednoducho, lenže drvivá väčšina ľudí si hlbšie reflexie necháva pre seba. A prečo? Odpoveď je úplne jasná. Aby sa neohrozili. Žiaľbohu, dáva to zmysel. Úprimnosť je vzácna komodita, ktorá sa nedá očakávať od každého.

Preto by sme si mali dávať veľký pozor na to, s kým sa zbližujeme a koho si púšťame takpovediac k telu. I keď vieme, že všetko čo sa nám deje, má svoje opodstatnenie alebo, že nám ľudia prídu do života so zámerom byť buď darom, testom či trestom, sme dosť inteligentní na to, aby sme vedeli separovať.

pexels-elevate-1267696.jpg

Foto: 
pexels.com

Vyvaruj sa tým, ktorí sa zdajú byť od počiatku úlisní. Niekedy skrátka stav na svoju intuíciu. Ak si už mala tú česť s niekým podobným, vieš to krásne rozpoznať od prvej sekundy. O to viac si váž ľudí, ktorí sú k tebe úprimní a nehovoria ti len to, čo chceš počuť. Dôvera je totiž nosným pilierom vzťahu a vzájomnej koexistencie.

Rovnako by v tvojom živote nemali byť „kamaráti“, ktorí sa s tebou "tešia" spôsobom „ty máš stále šťastie, vždy ti všetko padne do náruče alebo ako sa ti to podarilo“, pretože miesto toho, aby mali s tebou radosť, závidia, či chcú zistiť spôsob, ktorým si sa k danej veci/príležitosti dopracovala.

- - Inzercia - -