Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ukončená súťaž - Krôčik po krôčiku k odolnejšej imunite... Výhercom blahoželáme!

október 19, 2020 - 09:11
Pre svoje zdravie môžete urobiť veľa každý deň. Nemusí ísť o veľké a náhle zmeny, stačí pár zmien, niečo do svojej dennej rutiny pridať alebo odstrániť. Pre troch z vás máme pripravené balenie Preventan Clasic. Balenia poputujú Alžbete, Katke a Janke.
Foto: 

Vyskúšajte:

  • Ranné otužovanie – o otužovaní a jeho prospešných účinkoch niet pochýb! Naštartuje krvný obeh, povzbudí vraj lepšie ako káva a dokonca posilňuje imunitu. Organizmus tak bude lepšie reagovať na zmeny teplôt, ktoré sú preň záťažou a zvyčajne sa končia prechladnutím či zníženou odolnosťou voči chorobám. Nemusíte sa pridať hneď k ľadovým medveďom, začnite napríklad rannou sprchou so striedaním teplôt vody.
  • Najskôr sa napite – pohár vody ešte pred raňajkami v prvom rade pomáha doplniť telu tekutiny, ktoré stratilo počas spánku. Navyše skvele naštartuje metabolizmus a trávenie. Dokonca pomáha predchádzať bolestiam hlavy, problémom so srdcom, cukrovke či zápche.
  • Do práce pozitívne naladení – aj keď je pre mnohých z nás ráno skôr utrpenie, nájdite si aktivitu, ktorá vás pozitívne naladí. Niekomu pomáha cvičenie, inému počúvanie hudby. 
  • V pohybe celý deň – výskumy hovoria, že čoraz viac ľudí má profesiu, ktorá neprospieva zdraviu chrbtice, šliach a kĺbov. Môže za to sedavé zamestnanie, či manuálna práca, kde človek zaťažuje len určitú partiu svalov. Vytvorte si nový zvyk a aspoň každú hodinu sa poriadne ponaťahujte – rozcvičte zápästia, uvoľnite svaly krčnej chrbtice a vystrite nohy. Znížite tak riziko vzniku napríklad karpálneho tunela, problémov s chrbticou či kŕčovými žilami.
  • Pozor aj na oči – prestávku na oddych doprajte aj svojim očiam. V priebehu dňa ich na chvíľku zavrite a pohybujte do strán alebo krúžte. Ak väčšinu času pozeráte do na krátku vzdialenosť, precvičte si zaostrenie do diaľky. 
  • Obed bez stresu – spravte si z obedňajšej prestávky „posvätný“ rituál, počas ktorého sa budete maximálne sústrediť na jedlo. Vychutnávajte si ho a užívajte chvíľku oddychu. Hltavé jedenie v strese a napätí totiž môže spôsobiť problémy so žalúdkom a dokonca aj vredy!
  • Rozdeľte si popoludňajšie aktivity – vyhnete sa tak zbytočnému stresu a naháňaniu. So začiatkom týždňa si spravte plán s rozdelenými úlohami na každý deň. Nákup, upratovanie či voľnočasová aktivita tak budú mať svoj stanovený čas a vy istotu, že všetko v pohode stihnete.
  • Hýčkajte svoju imunitu – okrem zdravého životného štýlu obranyschopnosť ocení aj niečo extra. Vedeli ste, že ako prvé prichádzajú do kontaktu s patogénmi spôsobujúcimi ochorenia naše sliznice? Ľudský organizmus má však účinné opatrenie aj proti tomuto problému. V slizniciach sa totiž nachádza tzv. sliznično-imunitný systém, ktorého úlohou je potenciálnu hrozbu zneškodniť. Denne tak likviduje množstvo vírusov a baktérií, preto ho treba primerane posilňovať. Výživový doplnok Preventan Clasic® vo forme cmúľacích tabliet má unikátne zloženie s obsahom patentovanej aktívnej látky ProteQuine®, ktorá pomáha podporovať sliznično-imunitný systém, zmierňuje príznaky únavy a vyčerpania, a tým aj udržiavať organizmus zdravý a vitálny. Viac na www.farmax.sk

Vylosované výherkyne:

Jana Opialová

Katarína Tomašovičová

Alžbeta Bukatová

Ostatným súťažiacim držíme palce v ďalšej súťaži.

- - Inzercia - -