Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako zvládnuť online vyučovanie

október 13, 2020 - 16:00
Súčasná pandemická situácia mnohých posadila na zadok. Opakovane sa zaviedol plán pre pracujúcich aj školopovinných, aby sa eliminoval počet nakazených. Všetci školáci tak ostali v prvej vlne doma a môžeme len dúfať, že sa situácia nebude opakovať. Z počiatku vysnená situácia pre školákov sa s postupom času už nezdá byť až taká ideálna.
Foto: 

Veď času za počítačom strávia rovnako ako v škole, veľa vecí sa musia učiť sami a poslané zadania prác niekedy prekračujú zdravú normu. Taktiež im chýba sociálny kontakt so spolužiakmi. Nič iné ako zvyknúť si a prispôsobiť sa situácii im však neostáva, preto ponúkame zopár tipov, ako si nájsť doma systém na spríjemnenie online výučby. 

1. Vstávajte skoro

Za to, že nemusíte prejsť cestu do školy, neznamená, že vstanete na poslednú chvíľu, päť minút pred začatím prednášky, ktorú si vypočujete z postele. Vstaňte skôr, oblečte sa, dajte si raňajky a buďte pripravení na vyučovanie včas. 

2. Vytvorte si priestor 

Keď všetci členovia rodiny ostali z dôvodov pandémie s vami doma je niekedy ťažké nájsť si  kľud a priestor na učenie. Napriek tomu je dôležité mať vyhradené miesto pre seba so svojimi poznámkami a učivom. 

3. Nezanedbávajte školu

To, že sme celé dni doma v nás evokuje pocit prázdnin alebo nekonečného víkendu. Zároveň nás rozptyľuje domáce prostredie, súrodenci, domáci miláčikovia a pod. Je dôležité si uvedomiť, že školský rok pokračuje a venovať presne tie hodiny, ktoré trávite bežne v škole domácej výučbe. 

4. Buďte kreatívni

Využite aj kladné stránky domácej výučby. Už nad vami nestojí učiteľ, ktorý riadi hodinu, ste to vy sami. Z časti samoukovia. Môžeš sa učiť prostredníctvom filmov, videí, tvoriť si prezentácie, projekty, čokoľvek, čo ti pomôže si učivo lepšie zapamätať. 

5.  Zorganizujte si čas

Spravte si farebné poznámky, kde si jasne určíte, čo v danú hodinu budete robiť. Kedy sa budete venovať, ktorému predmetu, kedy máte online prednášky a hodiny. Hoci sú obmedzenejšie možnosti, nájdite si čas aj na vaše voľno časové aktivity, všetkého totiž priveľa škodí. Aj učenia. 

- - Inzercia - -