Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 vecí, ktoré vás naučí vysokoškolský internát

október 09, 2020 - 08:00
Väčšina dospelých pracujúcich ľudí vám povie, že najkrajšie roky svojho života prežili práve počas štúdia na internáte. Krásne, bezstarostné roky plné žúrov a zábavy. Na druhej strane vie byť život na internáte skutočne drsný. Nikdy totiž neviete, čo čakať. Dakedy tam zažijete naozaj všetko. Aj to zlé je však na niečo dobré a môže vás mnoho vecí naučiť.
Foto: 

1. Hospodáriť s peniazmi 

Keď ste bývali na internáte, pravdepodobne nebudete mať s uťahovaním opasku v budúcom živote až taký problém. Obyvatelia študentských domovov totiž často krát dokážu vyžiť aj z desať euro na týždeň. Obedy si predsa donesiete v dózach od mamy na celý týždeň a miesto luxusného discobaru vám postačia aj radovánky na brehu Nitry. 

2. Kuchársky talent 

Kde inde by stredoškolskí študenti z odboru kuchár/ čašník mali prax ak nie v jedálni na vysokoškolskom internáte. Ak vám náhodou táto pokusná kuchyňa nevyhovuje, nič iné ako skúšať variť sám vám neostane. 

3. Na internáte zoženiete všetko

Cigarety, analgetiká, jedlo, alkohol, levanduľové vrecúška ... stačí sa len opýtať na sociálnych sieťach, kludne aj v pokročilých večerných hodinách. Okrem iného je to aj skvelá príležitosť na zoznámenie sa. 

4. Steny sú tenké 

V noci sa niekedy zobudíte na to, že susedia zavreli okná. Ostatné nekomentujem. 

5. Teplá voda nie je samozrejmosť 

Nikdy nie je na škodu ísť do sprchy čím skôr. Ako veľa vecí v študentských domovoch, aj teplá voda má svoju obmedzenosť. 

- - Inzercia - -