Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako sa efektívne naučiť cudzí jazyk?

september 21, 2020 - 14:00
Koľko jazykov vieš, toľko krát si človekom. Platí to dvojnásobne v dnešnej dobe, kedy sa už angličtina považuje za absolútny základ. Hovoria ňou deti už na základnej škole a zamestnávatelia od vás akosi automaticky vyžadujú znalosť minimálne dvoch cudzích rečí. Ako to dosiahnuť?
Foto: 

Musí vás to baviť

Čokoľvek nové, čo sa učíte a cítite pri tom radosť, prináša výsledky. Väčšinou sa dostavia časom, ale pri cudzom jazyku si aj výborne trénujete trpezlivosť, pevnú vôľu a povestných 20 percent, ktoré mnohým ľuďom chýbajú. Urobia veľa pre dosiahnutie cieľa a pred koncom to vzdajú. Nájdite si spôsob výučby, ktorý vyhovuje vám. Pozeranie seriálov, bifľovanie slovíčok, chattovanie s ľuďmi z danej krajiny, čokoľvek pri čom cítite radosť. To, že to vyhovuje susede, neznamená, že to bude vyhovovať vám.

Nedajte sa obalamutiť

Naozaj veríte tomu, že sa dá cudzí jazyk naučiť za 2 týždne v spánku? Nie, nedá. Dajte si preto pozor na podobné pofidérne metódy a priznajte si, že ak sa ho chcete naučiť, budete musieť zamakať. Určiť si priority a venovať sa mu denne. Stačí 15-20 minút, aj to prinesie očakávané výsledky. Budete sa vedieť dohovoriť v obchode, v škôlke s pani učiteľkami a najmä vám to prinesie lepší pocit zo seba.  Je oveľa lepšie a efektívnejšie si kontakt s jazykom rozdeliť na malé kúsky a venovať sa mu často.

Učte sa efektívne a vytvorte si systém

Veľa ľudí očakáva zázraky a keď neprichádzajú, sú sklamaní a odradí ich to. Všetko dobré potrebuje čas a tak je to aj s cudzím jazykom. Dvojtýždňový kurz na to, aby ste komunikovali síce pomôže, ale ak ďalšie 3 mesiace jazyk nepoužijete, všetko vyfučí. Treba sa jednoducho zaťať a makať, inak to nepôjde. Peniaze neľutujte, najlepšia investícia je do seba, tá nikdy nevyjde navnivoč.

Vyberte si vašu metódu

  • knihy alebo časopisy v cudzom jazyku
  • mobilné aplikácie
  • nastavte si konkrétny cudzí jazyk v telefóne
  • prekladanie pesničiek
  • konverzácia na internete
  • osobné stretnutia
  • jazykové školy
  • v zahraničí sú jazykové kurzy možné absolvovať aj cez úrady práce
  • najlepšie sa učí medzi ľuďmi ( napr. v práci)

Nikdy nie je neskoro začať, držíme vám palce!

- - Inzercia - -